Hlavní navigace

Sleva na poplatníka, děti, invaliditu...

 • (neregistrovaný) 195.39.54.---

  9. 8. 2018 11:06

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jak řešíte situace, kdy vám zaměstnanec nastoupí v průběhu měsíce. Ať již na HPP, tak na DPP coby letní brigáda. Kolega, který dělal daně z příjmů přede mnou to praktikoval tak, že pouze při nástupu k 1. nebo při donesení papíru z ÚP dal slevu již v 1. měsíci. Jinak až v dalším, i v případě, kdy dotyčný tvrdil, že nikde nepracoval a nikde nepodepsal.
  Dalo by se toto vyřešit nějakým čestným prohlášením, kdy zaměstnanec potvrdí, že daňové prohlášení v daném měsíci nikde nepodepsal a slevy neuplatnil? Vztahovalo by se to i na případné slevy na děti, invaliditu atd.?
  Děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 8. 2018 12:17

   dagmar123 (neregistrovaný) 46.227.10.---

   Re: Sleva na poplatníka, děti, invalidit
   Dobrý den, já to tak dělám. Buď doloží, že byl tu chyb. část měsíce na úřadu práce nebo čestné prohlášení, že to nikde neuplatnil.

  • 9. 8. 2018 12:53

   xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

   Re: Sleva na poplatníka, děti, invalidit
   Proč by měl psát ještě další čestné prohlášení, když to samé stvrzuje svým podpisem přímo v tiskopise prohlášení viz:
   prohlašuji, že:
   a)současně neuplatňuji za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období nárok na slevy na dani podle § 35ba zákona u jiného plátce daně a že současně na stejné období kalendářního roku jsem neučinil(-a) u jiného plátce daně prohlášení k dani,
   b) současně za stejné zdaňovací období ani za stejný kalendářní měsíc zdaňovacího období neuplatňuji daňové zvýhodnění na mnou vyživované dítě u jiného plátce daně a že daňové zvýhodnění na to samé vyživované dítě neuplatňuje jiná osoba,

  • 9. 8. 2018 13:00

   .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

   Re: Sleva na poplatníka, děti, invalidit
   OT. .. protože není nad to, když mzdová účetní využije své nadvlády nad zaměstnanci a donutí chudáka zaměstnance x krát čestně prohlásit, že co již "čestně" prohlásil v Prohlášení poplatníka daně je opravdu pravda ..

  • 9. 8. 2018 13:09

   Katka00 (neregistrovaný) 195.39.54.---

   Re: Sleva na poplatníka, děti, invalidit
   Děkuji všem, jen bych chtěla říct, že si jako velitelka se zvedlým nosem před zaměstnanci nepřipadám. Naopak si připadám hodně malinká, když mi přijde kontrola a "vstřícní" kontroloři - odkudkoliv. Děkuji.

  • 9. 8. 2018 13:15

   xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

   Re: Sleva na poplatníka, děti, invalidit
   To, jestli někde v průběhu měsíce, než k vám nastoupil, nepracoval zjistíte z potvrzení o zaměstnání, které vám při nástupu předloží. ´
   Že vám předloží potvrzení o evidenci na Úp ještě neznamená, že při evidenci neměl nekolidující zaměstnání a nepodepsal tam prohlášení poplatníka. Tak že ani z potvrzení z ÚP není možné usuzovat na to, že neměl jiného zaměstnavatele s podepsaným prohlášením.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).