Hlavní navigace

narození dítěte - prohlášení poplatníka

  • (neregistrovaný) 94.74.220.---

    14. 8. 2018 12:34

    Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanci se v srpnu 2018 narodila dcera. Již uplatňuje daň. zvýhodnění na syna. Dnes mi donesl kopii rodného listu. Pokud přinese včas nové potvrzení zaměstnavatele manželky, lze uplatnit zvýhodnění již za 8/2018? A jak to vyplnit v prohlášení poplatníka? Vyplním ve změnové části - druh změny: narození dcery a vyplním změnovou tabulku - syn 1, dcera 2 ??

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 8. 2018 12:42

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: narození dítěte - prohlášení poplatn
      >Dobrý den, prosím o radu. Zaměstnanci se v srpnu 2018
      >narodila dcera. Již uplatňuje daň. zvýhodnění na syna.
      >Dnes mi donesl kopii rodného listu. Pokud přinese včas
      >nové potvrzení zaměstnavatele manželky, lze uplatnit
      >zvýhodnění již za 8/2018?

      Ano, viz. ZDP § 38k odst. 2)

      A jak to vyplnit v prohlášení
      >poplatníka? Vyplním ve změnové části - druh změny:
      >narození dcery a vyplním změnovou tabulku - syn 1, dcera
      >2 ??

      Vyplňovat bude zaměstnanec. Vy nemůžete za zaměstnance do Prohlášení nic doplňovat. Vše uvede do změnové části (do obou tabulek)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).