Hlavní navigace

Příplatek za prašné prostředí

  • (neregistrovaný) 82.99.140.---

    22. 8. 2018 5:06

    dobrý ráno,

    mám jako zaměstnanec nárok na příplatek za prašnost (velmi vysoká - slévárna), když jsem na "prašném pracovišti" 1 den v týdnu? zaměstanavel mi tvrdí, že nemám nárok na příplatek, když tam jsem jen občas. děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 8. 2018 15:45

      Miilka (neregistrovaný) 80.250.30.---

      Re: příplatek za prašné prostředí
      Dobrý den,
      za dobu práce ve ztíženém pracovním prostředí přísluší zaměstnanci vedle dosažené mzdy příplatek ve výši nejméně 10 % z minimální mzdy, a to za každou hodinu práce konané v tomto prostředí, nebo (při pravidelné práci konané po celý měsíc) přímo z částky měsíční.
      Pojem ztížené pracovní prostředí pro účely poskytování příplatku je vymezen v § 6 nařízení vlády č. 567/2006 Sb. (kde prach patří na 1. místě!)

    • 22. 8. 2018 16:57

      Jiří Pulec (neregistrovaný) 82.99.140.---

      Re: příplatek za prašné prostředí
      dobré odpoledne, takže jinými slovy mám za ten den nárok na příplatek? já jináč tento příplatek neberu, i když se ve slévárně práší všude, protože podle vedení to je "bezprašné" pracoviště.

    • 22. 8. 2018 21:35

      Miilka (neregistrovaný) 85.71.234.---

      Re: příplatek za prašné prostředí
      Ano - za každou vykázanou hodinu v takovém prostředí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).