Hlavní navigace

Vrácení přeplatku

• (neregistrovaný) 213.226.250.---

22. 8. 2018 8:37

Dobrý den,
    prosím o radu.

Prodali jsme auto a pojišťovna nám měla vrátit přeplatek na pojistném. Na účet mi ovšem přišlo mnohem víc peněz, tak jsem se ptala, co je ta zbylá část peněz a bylo mi řečeno, že jsme asi v minulých letech zaplatili něco dvakrát, tak nám to teď vrací.
    Ale já teď nevím, kam to dát?? Mám to dát do výnosů třeba na účet 668 nebo co s tím??

Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 8. 2018 9:09

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Re: Vrácení přeplatku_neevidovaná pohled
      Přeplatek který jste očekávali, zaúčtujete minusem na účet nákladů či na účet nákladů příštích období (podkladem bude původní účtování předpisu závazku vůči pojišťovně)

Přeplatek navíc - o jakou částku se jedná? Pokud o nevýznamnou, tak bych účtovala do výnosů. Účet 648 Ostatní provozní výnosy.

• 22. 8. 2018 10:10

Pettrraa (neregistrovaný) 213.226.250.---

Právě, že se jedná o větší částku než je ten přeplatek za auto.
      Celkově bylo pojištění 358 Kč. Za auto vrací 75,52 Kč a přeplatek navíc je 351,72 Kč. Jako i tak to není moc, ale chci to mít správně...

• 22. 8. 2018 10:19

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

"Nevýznamnou" částkou jsem myslela částku z pohledu např. obratu firmy.

Další pohled - pokud byste jako externí účetní šla pátrat do starých šanonů minulých let, do záloh účetního SW kde jsou stará účetnictví, abyste našla kdy a proč se zaplatila částka cca 350 Kč navíc - kolik času byste s tím strávila? Půl hodiny? Hodinu? Den? A kolik stojí klienta hodina Vašeho času? Na kolik by ho vyšlo Vaše hledání? Víc nebo míň jak 19% z částky 351,72 Kč?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).