Hlavní navigace

Nový zaměstnanec exekuce

 • 10 46.16.120.---

  23. 8. 2018 9:33

  Dobrý den, prosím, o radu. Nastoupil k nám nový zaměstnanec 7.8. Dnes odevzdal na naši žádost zápočtový list. Má v něm uvedeno 12 exekucí. Ze ZL přesně není patrné pořadí exekucí. Informuji exekutory, že k nám zaměstnanec nastoupil a vyčkám na zaslání exekučního příkazu. Jak se bude poté postupovat při počítání výplat za měsíc srpen, prosím? Zaměstnanci srazím dle toho, co mi dorazí o exekutorů. Jak to bude ale s nezabavitelnou částkou? V předchozím zaměstnání byl do 7.8., tak předpokládám, že mu jí budou brát v potaz tam. Musím se tedy spojit s minulým zaměstnavatelem, který mi dá potvrzení o tom, jaká částka minima byla použita pro výčet srážek v měsíci srpnu. Ještě mě napadá, když my máme výplaty zpracovány např. do 5. v měsíci a předchozí zaměstnavatel je zpracovává déle, jak se toto řeší, když mi to potvrzení nedá a já budu muset mít výplaty hotové. Předem moc děkuji.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 8. 2018 10:03

   Kara

   Re: Nový zaměstnanec exekuce
   Pokud není ze ZL jasné pořadí, musíte ho u minulého zaměstnavatele zjistit. To je základ, musíte vědět, kterou exekuci (exekuce) srážet a deponovat. Nepočítejte s tím, že Vám exekutoři do termínu zpracování mezd naposílají ty exepříkazy, abyste si je mohla pročíst, zjistit datum doručení prvnímu plátci a podle toho seřadit. A jakk to řeším s nezabavitelnou částkou? Není to správně, ale nijak. Těch exekucí mám tolik, že zjišťovat u minulého zaměstnavatele, jakou v tom měsíci uplatnil nezabavitelnou částku, abych já mohla uplatnit zbytek, na to vůbec není čas, zvlášť když on počítá mzdy později než já. Prostě hodím nezabavitelnou částku celou. Info si dáváme jen se sociálkou. A stejně to většinou funguje jen jednostranně, tedy že já sdělím, jakou nezabavitelnou částku jsem uplatnila při výpočtu mezd za ten měsíc, ale když nemoc trvá třeba do poloviny dalšího měsíce a pak jde do práce, stejně se nedozvím, anebo se to nedozvím včas, jakou nezabavitelnou částku uplatnila sociálka za tu polovinu měsíce.

  • 23. 8. 2018 10:11

   jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

   Re: Nový zaměstnanec exekuce
   Já teda se snažím domluvit se mzdovou účetní předcházejícího zaměstnavatele na tom, aby mi sdělila v jaké výši uplatnila nezabavitelnou částku. Tím, že máme datum výplat až v druhé polovině měsíce, tak zatím nebyl problém. A s OSSZ mám dobré zkušenosti, vždy včas sdělí, v jaké výši nezabavitelnou částku uplatnili.

  • 24. 8. 2018 5:54

   luciebar

   Re: Nový zaměstnanec exekuce
   Děkuji moc za reakce. Zkusím se spojit s minulým zaměstnavatelem, zjistit pořadí. Na ZL sice je datum doručení, ale má sraženo u exekucí s pozdějším datem, tak tomu zcela nerozumím. Obešlu exekutory. Výplaty musí být hotovy do 5.8., požádám předchozí mzdovou účetní o částku nezab. minima a pokud mi ji nesdělí, použiji ho celé. Snad ho sdělí, aby bylo vše OK. Ještě jednou moc děkuji. Pěkný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).