Hlavní navigace

Pokladní doklad

  • (neregistrovaný) 85.70.14.---

    24. 8. 2018 11:26

    Dobrý den,

    byl jsem nakoupit hotově v obchodě ručníky na firmu pro zaměstnance,
    chtěl jsem daňový doklad a razítko. Prodavačka mi tvrdila, že má zakázáno dávat razítka. Ale dala mi ho....


    Chci se zeptat, musím být ze zákona na daňovém dokladu i razítko?

    Děkuji

    Pepa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 8. 2018 11:34

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: pokladní doklad
      Nemusí.
      Musí mít označení prodejce.... Dneska už se údaje o prodejci tisknou rovnou z pokladny, dříve to nahrazovala razítko.

    • 24. 8. 2018 11:34

      Me. (neregistrovaný) 91.227.235.---

      Re: pokladní doklad
      žádnou definici razítka v zákon nenajdete...

    • 24. 8. 2018 11:38

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: pokladní doklad a razítko
      Razítko není povinnou náležitostí daňového dokladu. Ani nikdy nebylo.

      Náležitosti daňového dokladu najdete v ZDPH § 29
      Náležitosti zjednodušeného daňového dokladu najdete v ZDPH § 30a


      PS. Jako externí účetní mám z razítek na paragonech spíš osipky. Protože většinou překryjí nějaký důležitý údaj, jako je DIČ dodavatele nebo datum vystavení dokladu.

    • 24. 8. 2018 14:05

      Pepa 77 (neregistrovaný) 85.70.14.---

      Re: pokladní doklad a razítko
      Díky moc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).