Hlavní navigace

DPFO

  • (neregistrovaný) 93.91.156.---

    27. 8. 2018 13:10

    Dobrý den,
    pokud uplatňuji slevu na dani na manžela v ročním zúčtování, stačí mi čestné prohlášení nebo musím mít doklad z úřadu práce?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 8. 2018 13:30

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: DPFO
      Nic se nedokládá. Pokud FÚ bude chtít něco doložit, sám vás vyzve.

    • 27. 8. 2018 13:34

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: DPFO
      Prosím vyjasněte dotaz

      Ptáte se se jako zaměstnankyně, co máte doložit zaměstnavateli v případě, kdy požádáte o roční zúčtování daně u svého zaměstnavatele a požadujete uplatnění slevy na manžela?

      Nebo se ptáte jako poplatník, co máte doložit správci daně v případě, kdy podáváte Přiznání k dani z příjmu fyzických osob a požadujete uplatnění slevy na manžela?

      Co může vyžadovat zaměstnavatel - § 38l Zákona o daních z příjmů

      Co může vyžadovat správce daně - cokoliv ...

    • 27. 8. 2018 14:01

      Petr72 (neregistrovaný) 93.91.156.---

      Re: DPFO
      Ptám se jako zaměstnanec, jestli stačí od manželky čestné prohlášení, že vlastní příjem nepřesahoval 68000 Kč nebo jestli musí mému zaměstnavateli dokládat doklad z ÚP.
      Děkuji.

    • 27. 8. 2018 14:15

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: RZD_Prohlášení manželky příjmy
      Čestné prohlášení manželky zaměstnance je zaměstnavateli jejího manžela, který uplatňuje slevu na dani na manželku podle toto, co stanoví ZDP k ničemu. Protože - pokud toto čestné prohlášení nebude pravdivé - co si ten zaměstnavatel na cizí osobě vezme? Jediná osoba, na které se může "hojit", je jeho zaměstnanec, který v Prohlášení poplatníka uvedl nepravdivé údaje.

      A hlavně - do příjmů se započítává mnohem více, jak příjmy z Úřadu práce. Dary, příjmy u pojistky, prodej majetku, ......

      PS. Zkuste popsat, co máte za problém. Tohle je co by, kdyby. ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).