Hlavní navigace

Sleva na dítě - svobodná

  • (neregistrovaný) 194.228.79.---

    28. 8. 2018 8:40

    Dobrý den, prosím o radu.
    Nastoupila k nám zaměstnankyně, svobodná, která v dotazníku uvedla, že chce slevu na dítě, které se nejmenuje stejně jako ona.
    Mám chtít po otci dítěte ze zaměstnání nějaké potvrzení, že si neuplatňuje slevu na dítě, nebo je to jen v případě manželů? Děkuji moc!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 8. 2018 8:50

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Sleva na dítě - svobodná
      Je vedle Vaší zaměstnankyně nějaká osoba, která toto dítě vyživuje ve společně hospodařící domácnosti? Pokud ano, má tato osoba zaměstnavatele?

      Doporučuji k přečtení ZDP § 38l odst. 3 písm. c)

    • 28. 8. 2018 9:31

      Jana111 (neregistrovaný) 194.228.79.---

      Re: Sleva na dítě - svobodná
      >>Dobrý den, prosím o radu.
      >>Nastoupila k nám zaměstnankyně, svobodná, která v
      >>dotazníku uvedla, že chce slevu na dítě, které se
      >>nejmenuje stejně jako ona.
      >>Mám chtít po otci dítěte ze zaměstnání nějaké
      >>potvrzení, že si neuplatňuje slevu na dítě, nebo je to
      >>jen v
      >>případě manželů? Děkuji moc!
      >
      >
      >Je vedle Vaší zaměstnankyně nějaká osoba, která toto
      >dítě vyživuje ve společně hospodařící domácnosti?
      >Pokud ano, má tato osoba zaměstnavatele?
      >
      >Doporučuji k přečtení ZDP § 38l odst. 3 písm. c)
      No to právě ještě nevím, musím ji vyzpovídat, teprve nastupuje od září, ale jak jsem jí chystala Prohlášení, tak jsem se nad tím zarazila.Díky
      >

    • 28. 8. 2018 9:48

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Sleva na dítě - svobodná
      Raději ji moc nezpovídejte. Spíš jí vysvětlete, které údaje se uvádí v Prohlášení poplatníka daně na druhé straně nahoře
      "§ 38k odst. 4 ZDP"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).