Hlavní navigace

Prodej domu

  • (neregistrovaný) 37.221.250.---

    29. 8. 2018 7:49

    Dobrý den, mám prosbu ohledně prodeje domu, který jsme vlastnili dobu kratší než 5 let. Odhadní cena je 1,3 mil., prodej byl za 1,2 mil.
    Finanční úřad mě upozornil, že je třeba dát daňové přiznání. Dám tedy do §10, ale ceny musím uvést do Příjmu i do výdajů stejné, a to ve výši 1,3 mil.? Prosím poraďte.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2018 8:50

      vladík (neregistrovaný) 82.142.81.---

      Re: prodej domu
      příjem bude v §10= 1,2mil. Kč a výdaj bude cena, za kterou jste tuto nemovitost nabyli + výdaje s prodejem spojené ( např.provize realitce apod.) §10/5 ZDP

    • 29. 8. 2018 8:54

      ddd123 (neregistrovaný) 46.227.10.---

      Re: prodej domu
      Dobrý den, počítá se do nákladů i daň z nabytí nemovitosti, která byla zaplacena při koupi?
      A platí, že když se peníze z prodeje použijí na koupi jiného vlastního bydlení, tak je to od daně z příjmů osvobozeno? Dá se toto použít ina mimořádnou splátku hypotéky na vlastní bydlení? Děkuji

    • 29. 8. 2018 9:48

      vladík (neregistrovaný) 82.142.81.---

      Re: prodej domu
      daň je výdajem jako součást kupní=nabývací ceny nemovitosti, osvobozeno bude pouze, pokud váš případ odpovídá znění §4/1písm.v) ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).