Hlavní navigace

Žádost o prominutí úroků z prodlení - FÚ

• (neregistrovaný) 46.13.186.---

29. 8. 2018 13:13

Dobrý den, mám velkou prosbu... Prosím, má někdo zkušenost se Žádostí o prominutí nebo snížení úroků z prodlení na FÚ? Situace je taková, že klientka donesla v březnu 2018 doklady za celý rok 2017. Zjistila jsem, že od dubna 2017 se stala plátcem DPH. Dodatečně jsem klientku zaregistrovala k DPH a poslala přiznání k DPH vč. KH od dubna 2017. Samozřejmě doplatek na DPH za celý rok byl necelých 115 tis Kč. Klientka splácí po 20 tis Kč a také řádnou úhradu za daný měsíc v roce 2018. Nyní přišel platební výměr na úroky z prodlení a pokuty za pozdní podání DPH + KH. S pani na FÚ jsem hovořila... striktně mi řekla, že pokud napíši žádost o prominutí či snížení úroků z prodlení nemám šanci a žádosti nebude vyhověno. Nyní se Vás ptám a prosím o radu, zda máte zkušenosti s touto žádostí a pokud ano, co bych do žádosti měla napsat. Bohužel jsem se s tímto ještě nesetkala. Moc Vám děkuji a přeji hezký den. L

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 8. 2018 13:56

Me. (neregistrovaný) 91.227.235.---

Re: Žádost o prominutí úroků z prodlení
      už máte vymyšleno PROČ chcete prominout? Proč to nebylo včas podáno a zaplaceno? Splátkový kalendář má paní sjednaný? Nebo je to jen "per huba"? Většinou to bývá bez šance...pokud nebyla vážně nemocná a neumírala tak se na ní FU asi vykašle...

• 29. 8. 2018 16:18

libka (neregistrovaný) 46.13.186.---

Re: Žádost o prominutí úroků z prodlení
      Moc Vám děkuji za odpověď.Právě, že nemám nic vymyšleno, co bych měla napsat. Paní splátkový kalendář nemá, snaží se splácet po 20 tis Kč měsíčně. Chybí jí poslední splátka. Paní nemocná nebyla, jen jí nějak nedošlo, že "přešvihla limit. Celý rok se mi neozvala až letos v březnu 2018. Pani na FÚ byla nepříjemná a sdělila mi, že neznalost zákona jí neomlouvá a že má smůlu. Tak právě nevím, zda dát 1 000 Kč kolek a napsat žádost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).