Hlavní navigace

Pracovní úraz a trvalý následek

• (neregistrovaný) 217.169.184.---

31. 8. 2018 10:02

Dobrý den, moc prosím zkušenější o radu. Pracovní úrazy dělám teprve krátce a toto je navíc 1. úraz, který si vyžádal dlouhé léčení, takže tápu.

Paní měla před rokem pracovní úraz a až dosud marodila. Nyní byla neschopenka ukončena. Vypláceli jsme náhradu za ztrátu na výdělku, teď jsme odeslali formulář na bolestné.

Paní tvrdí, že ji tento pracovní úraz zanechal trvalý následek. Jak bych měla nyní postupovat? Je na to nějaký formulář? Na stránkách Kooperativy jsem nic takového nenašla, ale třeba špatně koukám.

Prosím, může mi někdo poradit?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 31. 8. 2018 12:32

VH

Re: Pracovní úraz a trvalý následek
      >Dobrý den, moc prosím zkušenější o radu. Pracovní
      >úrazy dělám teprve krátce a toto je navíc 1. úraz, který
      >si vyžádal dlouhé léčení, takže tápu.
      >
      >Paní měla před rokem pracovní úraz a až dosud
      >marodila. Nyní byla neschopenka ukončena. Vypláceli jsme
      >náhradu za ztrátu na výdělku, teď jsme odeslali formulář na
      >bolestné.
      >
      >Paní tvrdí, že ji tento pracovní úraz zanechal trvalý
      >následek. Jak bych měla nyní postupovat? Je na to
      >nějaký formulář? Na stránkách Kooperativy jsem nic
      >takového nenašla, ale třeba špatně koukám.
      >
      >Prosím, může mi někdo poradit?

Trvalé následky jaké? Zdravotní, které ji omezují v budoucím uplatnění nebo psychické?
      V prvním případě by s jednalo o náhradu za ztížení společenského uplatnění, které ošetřující lékař ocení body (stejně jako bolestné).
      U psychických následků je to horší, protože se těžko prokazují a oceňují. Paní si může říci o určitou částku, kterou jí buď vyplatíte, nebo paní bude trvat na svém a bude se jejího vyplacení domáhat soudní cestou. V těchto případech se nechává zpracovat znalecký posudek.
      >

• 31. 8. 2018 15:19

Pmaja (neregistrovaný) 217.169.184.---

Moc děkuji za odpověď. Spíše se bude jednat o náhradu za ztížení společenského uplatnění. Psychickou újmu mít asi nebude - šlo o rozříznutí prstu a šlachy při prácii s ostrým materiálem.
      Kdy o náhradu za ztížení společenského uplatnění může žádat? Úraz se stal loni v srpnu a letos v srpnu byla neschopenka ukončena.
      Ještě jednou díky.

• 31. 8. 2018 16:34

VH

Paní si musí požádat o vydání lékařského posudku, tento posudek se vydává zpravidla po jednom roce po poškození zdraví způsobené pracovním úrazem. Kdo tento posudek vydává, záleží na tom, který poskytovatel zdravotních služeb zdravotní služby poskytoval - viz NV č. 276/2015 Sb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).