Hlavní navigace

Vystavená faktura měla být v PDP

  • (neregistrovaný) 46.231.73.---

    5. 9. 2018 9:47

    Prosím o radu.
    Vystavená faktura za stavební práce měla být v PDP a byla vystavena s DPH. Firma DPH přiznala a odvedla v 7/2018.
    Teď chce po nás odběratel vystavit opravný DD a novou fakturu s PDP.
    Když to tak uděláme může to být dáno do přiznání za 8/2018.
    A nebo je nějaká možnost to tak nechat, když už je DPH odvedené a odběratel by si ho taky nárokoval. (odběratel si fa ještě do účetnictví nedal s tím že je špatně)
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2018 10:16

      allli

      Re: Vystavená faktura měla být v PDP
      pokud jde opravdu o RPDP, pak odběratel nemá nárok na odpočet a musí se opravit, vystavíte ODD dle §43 a §45 ZDPH, který uvedete do dod. přiznání a následného KH za 7/18

    • 5. 9. 2018 10:27

      JanaO. (neregistrovaný) 46.231.73.---

      Re: Vystavená faktura měla být v PDP
      Tak ten ODD musí být ve stejném období jako vystavená faktura tedy 7/2018?
      A novou fakturu s RPDP můžu vystavit s datumem 8//2018.
      Když ji dám do 7/2018 tak i odběratel bude muset opravit přiznání.

    • 5. 9. 2018 10:45

      allli

      Re: Vystavená faktura měla být v PDP
      pokud odběratel původní fakturu vrátil a nebude účtovat původní fakturu a ODD pouze na rozdíl), pak ODD (storno původní faktury) i nová faktura v RPDP patří do 7/18
      zda si odběratel dá do dod. přiznání a následného KH za 7/18 nebo do řádného přiznání a KH za 8/18, je na něm

    • 5. 9. 2018 10:58

      JanaO. (neregistrovaný) 46.231.73.---

      Re: Vystavená faktura měla být v PDP
      Děkuji za odpověď. Odběratel fakturu v účetnictví nemá.
      A my tedy vystavíme ODD i novou fakturu na RPDP ve stejném období jako byla původní faktura. Je to prosím tak? Děkuji.

    • 5. 9. 2018 11:21

      JanaO. (neregistrovaný) 46.231.73.---

      Re: děkuji
      >>>>>>Prosím o radu.
      >>>>>>Vystavená faktura za stavební práce měla být v PDP a
      >>>>>>byla vystavena s DPH. Firma DPH přiznala a odvedla v
      >>>>>>7/2018.
      >>>>>>Teď chce po nás odběratel vystavit opravný DD a novou
      >>>>>>fakturu s PDP.
      >>>>>>Když to tak uděláme může to být dáno do přiznání za
      >>>>>>8/2018.
      >>>>>>A nebo je nějaká možnost to tak nechat, když už je
      >>>>>>DPH
      >>>>>>odvedené a odběratel by si ho taky nárokoval.
      >>>>>>(odběratel si fa ještě do účetnictví nedal s tím že
      >>>>>>je
      >>>>>>špatně)
      >>>>>>Děkuji
      >>>>>pokud jde opravdu o RPDP, pak odběratel nemá nárok na
      >>>>>odpočet a musí se opravit, vystavíte ODD dle §43 a
      >>>>>§45
      >>>>>ZDPH, který uvedete do dod. přiznání a následného KH
      >>>>>za 7/18
      >>>>Tak ten ODD musí být ve stejném období jako vystavená
      >>>>faktura tedy 7/2018?
      >>>>A novou fakturu s RPDP můžu vystavit s datumem
      >>>>8//2018.
      >>>>Když ji dám do 7/2018 tak i odběratel bude muset
      >>>>opravit přiznání.
      >>>pokud odběratel původní fakturu vrátil a nebude
      >>>účtovat původní fakturu a ODD pouze na rozdíl), pak
      >>>ODD
      >>>(storno původní faktury) i nová faktura v RPDP patří
      >>>do
      >>>7/18
      >>>zda si odběratel dá do dod. přiznání a následného KH
      >>>za 7/18 nebo do řádného přiznání a KH za 8/18, je na
      >>>něm
      >>Děkuji za odpověď. Odběratel fakturu v účetnictví
      >>nemá.
      >>A my tedy vystavíme ODD i novou fakturu na RPDP ve
      >>stejném období jako byla původní faktura. Je to
      >>prosím
      >>tak? Děkuji.
      >ano, vždyť jsem napsala, že dáte do 7/18

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).