Hlavní navigace

Poplatky rozhlas

  • (neregistrovaný) 194.228.76.---

    5. 9. 2018 10:36

    Dobrý den, jsem osvč sídlo podnikání mám na adrese trvalého bydliště. Za domácnost platíme rozhlasový poplatek za TV.
    Nyní mi přišla výzva, že bych měla platit jako osvč. Když ke svému podnikání televizi ani rádio nepotřebuji a už platím za domácnost musím platit i jako osvč? děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 9. 2018 10:42

      Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

      Re: poplatky rozhlas
      Ve výzvě se píše, že se máte přihlásit pokud nějaký přístroj vlastníte. Pokud jako OSVČ nevlastníte, napíšete jim, že nevlastníte.

      (oni obesílají všechny)

    • 5. 9. 2018 10:51

      Zuzík (neregistrovaný) 194.228.76.---

      Re: poplatky rozhlas
      děkuji a když mám auto ve firmě tak rádio v něm se taky asi počítá nebo ne? moc děkuji

    • 5. 9. 2018 11:37

      Káča (neregistrovaný) 90.182.131.---

      Re: poplatky rozhlas
      6. Co vše je považováno za rozhlasový přijímač?
      Za rozhlasový přijímač se ve smyslu § 2 odst. 1 zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích považuje zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů. Tedy rádio, radiobudík, autorádio, mini/mikro věž, počítač/notebook s FM/DVB-T tunerem, televize se set-top-boxem nebo tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T/S/C nebo televize s příjmem programů kabelové TV, pokud tyto umožňují příjem rozhlasové vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).