Hlavní navigace

Na základě čeho srážet exekuce?

  • (neregistrovaný)

    6. 9. 2018 9:03

    Mám nového zaměstnance s exekucemi. Začaly mi chodit datovou schránkou exekuce. Chodí Usnesení: "exekučním příkazem čj. ... bylo rozhodnuto o provedení exekuce srážkami ze mzdy ...." Dále je tady uvedeno, kolik zbývá uhradit, jakým dnem se řídí pořadí pohledávky, bankovní spojení ...
    Mám srážet na základě tohoto Usnesení nebo musím počkat ještě na doručení Exekučního příkazu??
    Děkuju za vysvětlení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2018 9:08

      veronika.ba

      Re: Na základě čeho srážet exekuce?
      Už srážejte, deponujte, vyplaťte exekutorovi až příjde nabytí právní moci.

    • 6. 9. 2018 9:20

      LK (neregistrovaný)

      Re: Na základě čeho srážet exekuce?
      Jaký dokument mám tedy čekat? Exekuční příkaz?

    • 6. 9. 2018 10:50

      ... (neregistrovaný)

      Re: Na základě čeho srážet exekuce?
      Nečekejte ani na právní moc a rovnou i odesílejte.
      §294 OSŘ
      (3) Soud tomu, u koho povinný nastoupil nově do práce, doručí do vlastních rukou usnesení, ve kterém ho vyrozumí o nařízení výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy, seznámí ho s dosavadním průběhem výkonu rozhodnutí, zejména s výší dosud provedených srážek, uvede, jak vysoká je pohledávka, pro kterou mají být srážky dále prováděny, a jaké je její pořadí; vyzve ho, aby ode dne, kdy mu bude usnesení podle tohoto odstavce doručeno, ve srážkách ze mzdy povinného pokračoval, a upozorní ho na všechny jeho povinnosti při výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).