Hlavní navigace

Doplatek min. ZP po rodičovském příspěvk

  • (neregistrovaný) 90.177.186.---

    6. 9. 2018 10:42

    Dobrý den, mám jeden dotaz - přijali jsme do firmy paní na HPP s nástupem 4.9.2018 na zkrácený pracovní úvazek (6 hod./den, tj. 30 hod./týden). Paní mi sdělila, že jí končí rodičovský příspěvek dnem 10.9.2018. Rozumím tomu dobře, že do 10.9.2018 je za ni plátcem pojistného stát a od 11.9.2018 bude třeba jí dopočítávat a odvádět za ni doplatek do minima zdrav.pojištění (tedy aktuálně do částky 1.647,-)? Pokud někdo máte Pohodu, můžete mi, prosím, poradit, jak to tam zadat, aby to sama dopočítávala? Nebo případně jak se to vypočítává, protože tuhle situaci mám poprvé a tady na diskuzi jsem žádný podobný dotaz nenašla. Děkuji předem za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 9. 2018 10:48

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: doplatek min. ZP po rodičovském přís
      Výpočet minimálního základu pro ZP - obdobně jako zde:
      https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1587180

      Pohodu neznám.

    • 6. 9. 2018 11:03

      Lenka P. (neregistrovaný) 90.177.186.---

      Re: doplatek min. ZP po rodičovském přís
      Děkuji za odpověď, pokud máte někdo další zkušenost s Pohodou, prosím o další radu. Díky.

    • 6. 9. 2018 11:13

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: POHODA a doplatek ZP do min
      A nevejde se do kategorie - celodenní péče o děti?

      zákon 48/1997 §7/1/k

    • 6. 9. 2018 11:31

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: doplatek min. ZP po rodičovském přís
      Rodičovský příspěvek se vyplácí měsíčně a pokud je poslední příspěvek v nižší částce, jak předposlední příspěvek, tak se tyto dva příspěvky slučují (zjednodušeně řečeno, více Zákon č. 117/1995 Sb. § 30 odst. 6). Pak je na zvážení, zda skutečně může být ukončeno pobírání rodičovského příspěvku k 10.9.2018.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1995-117#cast3

      Pokud zaměstnankyně chce, aby jí zaměstnavatel nahlásil na ZP jako osobu, která pobírá rodičovský příspěvek, měla by dle mého názoru předložit zaměstnavateli Oznámení o přiznání dávky státní sociální podpory (RP) a oznámení o zániku nároku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).