Hlavní navigace

ŽP - předčasný výběr - jak danění?

  • (neregistrovaný) 37.48.21.---

    7. 9. 2018 6:40

    Dobrý den, moc prosím o radu.

    Zaměstnanec má ŽP, na které si část platí sám a zaměstnavatel mu každý měsíc přispívá 2.500 Kč. Zaměstnanec chce část spoření vybrat a přesunout na jiný produkt. V rámci daní si odpočet svého uhrazeného ŽP neuplatňuje (DP ani roční zúčtování). Hodnota pojistky je v tuto chvíli prý 40.000 Kč a vybrat předčasně si může cca 30.000 Kč. Pojistku nebude úplně rušit.

    Kdyby si uplatňoval v rámci daní, vím, že by musel dodanit v rámci §10 posledních 10 let a to samé u příspěvku od zaměstnavatele.

    Ale má otázka zní, pokud učiní jenom takto částečný výběr, jak pozná, která část je od zaměstnavatele a měl by ji tedy dodanit?

    Předem moc děkuji za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 7. 9. 2018 10:27

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: ŽP - předčasný výběr - jak danění?
      Vyžádá si od zaměstnavatele "POTVRZENÍ o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti, sražených zálohách na daň a daňovém zvýhodnění"

      Na řádku 15 bude uvedena částka příspěvku zaměstnavatele na soukromé životní pojištění / formuláře potvrzení od roku 2015

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).