Re: zahraniční pracovní cesta-stravné
Podle mne by měli mít první den nárok na stravenku, nárok na tuzemské stravné nevznikl (12,30-17=4,5 hod), zahraniční stravné první den 1/3 ponížené o jedno jídlo = 4,5 EUR, druhý den zahr. stravné v plné výši ponížené o 2 jídla = 22,5 EUR, takže celkem 1 stravenka+27 EUR za celou cestu....mám to správně?
Odprac. hodiny: zam. který neřídil: 7-11 + 8-16 druhý den, zam. který řídil + doba řízení.
Doklady za ubytování+jídla+PHM+parkování bych dala do účet. v celé částce s DPH.
Moc prosím o kontrolu, děkuji
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
12. 9. 2018 8:02
Dobrý den, prosím o radu. 2 zaměstnanci měli dvoudenní pracovní cestu-Německo, veletrh. První den 7-11 na pracovišti, máme stravenky po 3 hodinách přítomnosti, takže by měli stravenku dostat..?
Začátek cesty 12,30, hranice překročili 17,00. 2.den byli na veletrhu-výkon cca 8.00-16.00- odjezd, hranice 19,30, příjezd 24,00.
Faktura za ubytování se snídaní+doklady 1.den večeře a 2.den oběd. Doklady za parkovné+PHM. Cesta služebním autem, řídil jeden zaměstnanec, druhý ne.
Prosím o radu, jak to celé spočítat, jaké stravné vyplatit, kolik odprac. hodin vykázat (běžná prac. doba zam. je 7-15,30).
Všechny doklady dát do účetnictví? co DPH?
Nikdy jsem nic podobného neřešila, děkuji předem za rady.