Hlavní navigace

daňové povinnosti

• (neregistrovaný) 62.240.166.---

13. 9. 2018 8:21

Podnikala jsem jako fyzická osoba, byla jsem plátcem DPH a podnikání jsem před několika měsíci ukončila. Na sklonku podnikání jsem zakoupila tiskárnu v ceně nad 10 000,- bez DPH a dala si jí do nákladů. Nyní jsem ji dala do opravy, a protože oprava nebyla provedena včas, budou mi (asi na mé IČO) vráceny peníze. Otázka zní, zda mi v souvislosti s vrácením peněz vznikne nějaký příjem do již ukončeného podnikání a případně nějaké daňové povinnosti. Děkuji za odpověď.
    Jana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 14. 9. 2018 9:51

Janaa (neregistrovaný) 62.240.166.---

Re: daňové povinnosti
      Otázka zní, zda mi v souvislosti s vrácením peněz vznikne nějaký příjem do již ukončeného podnikání a případně nějaké daňové povinnosti. Pokuste se mi prosím někdo odpovědět...
      Moc Vám děkuji.
      Jana

• 14. 9. 2018 11:17

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Podnikala jsem jako fyzická osoba, byla jsem plátcem DPH a podnikání jsem před několika měsíci ukončila. Na sklonku podnikání jsem zakoupila tiskárnu v ceně nad 10 000,- bez DPH a dala si jí do nákladů. Nyní jsem ji dala do opravy, a protože oprava nebyla provedena včas, budou mi (asi na mé IČO) vráceny peníze. Otázka zní, zda mi v souvislosti s vrácením peněz vznikne nějaký příjem do již ukončeného podnikání a případně nějaké daňové povinnosti. Děkuji za odpověď.
      Jana

>Otázka zní, zda mi v souvislosti s vrácením peněz
      >vznikne nějaký příjem do již ukončeného podnikání a
      >případně nějaké daňové povinnosti. Pokuste se mi prosím
      >někdo odpovědět...
      >Moc Vám děkuji.
      >Jana

Tiskárnu jste zaevidovala do nákladů i jste provedla odpočet DPH?
      Při ukončení podnikání jste současně i ukončila registraci plátce DPH? Protože ukončení podnikání neznamená automaticky ukončení registrace k DPH.
      Do opravy jste dávala tiskárnu jako spotřebitel (fyzická osoba nepodnikající, neplátce DPH), nebo jako podnikatel s uvedením IČ?

OT. Prosím zkuste nechat původní text dotazu, jinak se člověk špatně orientuje ve vláknu ... Když chci odpovědět, tak musím původní dotaz zkopírovat do jiného okna a mít dva monitory ke čtení. Na jednom čtu dotaz, na druhém odpovídám. Jak to dělají diskutující, kteří nemají dva-tři monitory, nevím. Neodpovídají.

• 14. 9. 2018 16:10

Janaa (neregistrovaný) 62.240.166.---

Ano, tiskárna byla zaevidována do nákladů a byl proveden odpočet DPH.
      S ukončením podnikání jsem ukončila i registraci k DPH. Překvapuje mě, že mohu nepodnikat a být nadále registrována jako plátce DPH. Co kdybych odhlášena nebyla? Netušila jsem, že je to možné.
      Tiskárnu jsem dávala do opravy jako podnikatel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).