Hlavní navigace

Dědictví a DAP

  • (neregistrovaný) 195.113.70.---

    14. 9. 2018 13:32

    Dobrý den!
    Prosím o informaci nebo odkaz na to, jak mám v DAP uvést dědictví po babičce - jedná se o (1) hotovost na účtu, (2) dluhy a (3) nemovitosti, které jsem hned po ukončení dědického řízení (v roce úmrtí) prodal. Jsou splněny podmínky par. 4 a 4a pro osvobození od daně.
    Znamená to, že do DAP nebudu uvádět vůbec nic, co se týká dědictví?
    Nebo mám všechny příjmy (hotovost v bance i peníze za prodej nemovistosti) uvést v příloze 2 jako ostatní příjem dle par. 10, kde před slovní popis uvedu "G" (a do sloupce "Kód" napsat "n", i když nemovitost je již prodána?).
    Nebo mám uvést "G" jen pro hotovost v bance pro pro prodané nemovitosti použít "B"? Kam mám potom napsat, že prodej nemovitosti je osvobozen od daně?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 9. 2018 12:42

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Dědictví a DAP
      Do Přiznání k dani z příjmu FO se příjmy, osvobozené od dani z příjmu FO, neuvádí

      Zákon o daních z příjmů
      § 38g
      (3) V daňovém přiznání poplatník uvede veškeré příjmy, které jsou předmětem daně, kromě příjmů od daně osvobozených, ..
      ..................

      Ale pozor na povinnosti, které stanoví ZDP v § 38v Oznámení o osvobozených příjmech fyzických osob (+násl.§)

      Pro výše uvedené oznámení zpracovala finanční správa nepovinný tiskopis "Oznámení o osvobozených příjmech podle § 38v zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů ve znění pozdějších předpisů"

      http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5252_2.pdf?201809151241
      ..................

    • 15. 9. 2018 19:16

      Zdeněk2 (neregistrovaný) 213.220.234.---

      Re: Dědictví a DAP
      Děkuji. Příjem osvobozený od daně byl méně než 5 mil. Kč, takže nemusím podávat ani tento tiskopis.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).