Hlavní navigace

Úprava prac. doby z důvodu péče o dítě

  • (neregistrovaný) 90.183.134.---

    17. 9. 2018 10:09

    Dobrý den,
    jsem samoživitelka a u zaměstnavatele mám roky úpravu prac. doby z důvodu péče o dítě - chodím o hodinu později.Zaměstnavatel mi ale sdělil, že mám dítě už dost velké (10 let) a že musím už chodit od 6 hodin tzn. na plný prac. úvazek.Existuje prosím nějaký zákon nebo nařízení,kdy je zaměstnavatel povinen mi toto povolit?Nebo je to nějak ohraničené věkem dítěte?Děkuji Miruša

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 9. 2018 10:31

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: úprava prac. doby z důvodu péče o dí
      Pokud organizační důvody neumožňují vaší úpravu pracovní doby, pak nemůžete pracovat na zkrácený úvazek. Zaměstnavatel v tomto případě není povinen vám vyhovět.

    • 17. 9. 2018 10:35

      jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

      Re: úprava prac. doby z důvodu péče o dí
      zkuste si přečíst §241 odst. 2 zákoníku práce

    • 17. 9. 2018 10:40

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: úprava prac. doby z důvodu péče o dí
      Místo organizační důvody jsem chtěla napsat provozní důvody :-). Dopíšu ještě,, vážné provozní důvody,,.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).