Hlavní navigace

Závěrka ve Sbírce listin

  • (neregistrovaný) 194.213.212.---

    18. 9. 2018 12:21

    Dobrý den,
    jsme mikro účetní jednotka, mohu ve Sbírce listin zveřejnit rozvahu ve zkráceném rozsahu i když jsem ji na FÚ posílala v plném rozsahu?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 9. 2018 12:44

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Závěrka ve Sbírce listin
      V jakém rozsahu byla řádná účetní závěrka zpracována a následně schválena Valnou hromadou společnosti?

      V rozsahu rozvaha + výkaz zisku a ztráty + příloha, která vysvětluje a doplňuje informace + přehled o peněžních tocích + přehled o změnách vlastního kapitálu?

      Řešíte opravdu rozsah řádné účetní závěrky, nebo řešíte rozsah Výkazů?

    • 18. 9. 2018 13:29

      Janička999 (neregistrovaný) 194.213.212.---

      Re: Závěrka ve Sbírce listin
      Jako mikro účetní jednotka musím ve Sbírce listin zveřejnit pouze rozvahu a přílohu k závěrce. Řeším pouze to, zda musí být zveřejňovaná rozvaha v plném rozsahu, nebo ve zkráceném.

    • 18. 9. 2018 13:43

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Závěrka ve Sbírce listin
      Pro potřeby řádné účetní závěrky za dané období byl zpracován výkaz Rozvahy v jakém rozsahu? Co schválila Valná hromada, když schvalovala účetní závěrku?

    • 18. 9. 2018 13:54

      Janička999 (neregistrovaný) 194.213.212.---

      Re: Závěrka ve Sbírce listin
      Takže není podstatné, že rozvaha musí být na FÚ odevzdána v plném rozsahu? Pokud si pro schvalování valné hromady vytisknu rozvahu ve zkráceném rozsahu, mohu ji ve Sbírce listin zveřejnit zkrácenou?

    • 18. 9. 2018 14:05

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Závěrka ve Sbírce listin
      Pro FÚ nemusí být rozvaha v plném rozsahu (u mikro jednotky).

    • 18. 9. 2018 14:06

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Závěrka ve Sbírce listin
      Rozvaha nemusí být na FÚ podána v plném rozsahu v případě, kdy není v plném rozsahu zpracována.
      V plném rozsahu musí být zpracován výkaz zisku a ztrát. A v tomto rozsahu pak chtějí, aby byly i vyplněny Vybrané ukazatele v DAP.
      Vyhláška č. 500/2002 Sb. v platném znění § 3a odst. 3) písmeno a)

      Když zpracováváte Řádnou účetní závěrku, tak přece zpracováváte a kontrolujete výkazy v nějakém, firmou stanoveném rozsahu.
      Hlavně kontrolujete, protože co účetní SW vyplní ve výkazu v jednom rozsahu dobře, nemusí být dobře i v druhém nebo ve třetím rozsahu. Vlastní nepříjemná zkušenost.
      Mám klienty, kteří by podle vyhlášky mohli mít zpracovanou rozvahu ve zkráceném rozsahu pro mikro účetní jednotky, ale přesto vyžadují zpracování rozvahy ve zkráceném rozsahu pro malé účetní jednotky.
      Takže na Vaší otázku vlastně neznám odpověď. Nevím, co vyžaduje Váš klient či zaměstnavatel ohledně zpracování rozsahu rozvahy, která je součástí řádné účetní závěrky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).