Hlavní navigace

DIČ u fyzické osoby-zmizelo z ověřování

• (neregistrovaný) 90.177.61.---

19. 9. 2018 8:59

Dobrý den,

ověření DIČ u fyzických osob nelze prověřit, protože z důvodu ochrany osobních údajů GDPR DIČ u fyzických osob prostě zmizelo.
    Myslím si, že bez ověření DIČ nemůžu uplatnit odpočet DPH.
    Prosím, jak tohle řešíte?
    Bohužel, nepodařilo se mi na internetu ani dohledat k tomu nějaký předpis, dokonce ani na stránkách finanční správy.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 9. 2018 9:03

Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

Re: DIČ u fyzické osoby-zmizelo z ověřov
      https://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1590063

• 19. 9. 2018 9:05

Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

Zkusmo jsem si vyhledala jednoho podnikatele OSVČ, pláce a všechno u něj vidím i v Aresu.

• 19. 9. 2018 9:14

Jarusicka (neregistrovaný) 90.177.61.---

Jo jo, máte pravdu, taky jsem to teď ještě zkusila a je vše zpět, jenže včera to v Aresu a v EU ověření DIČ opravdu DIČ u fyzických osob zmizelo a hlásilo to: důvodu ochrany osobních údajů GDPR ....
      Děkuji vám

• 19. 9. 2018 9:22

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Re: DIČ u fyzické osoby_nefunkční systém
      Zkopírováno z " Podmínky provozu "

Všechny údaje, které ARES zpřístupňuje, mají pouze informativní charakter a nemají charakter úřední listiny. Jejich výpis (prostřednictvím ARES) proto nemůže být použit jako průkazní materiál pro úřední jednání.
      Vzhledem k charakteru aplikace ARES nenese Ministerstvo financí odpovědnost za aktuálnost a úplnost údajů z databáze ARES ani za nepřetržitý provoz www aplikací pro zpřístupnění údajů z informačních systémů zdrojových registrů ani za korektnost a aktuálnost jimi zpřístupňovaných informací. Ministerstvo financí neodpovídá za případné škody způsobené použitím údajů získaných prostřednictvím aplikace ARES.

https://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz

Na co jsou informace v ARES, když se na ně nedá odvolat při jednání na FÚ ani se na ně nedá spolehnout?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).