Hlavní navigace

Daň z pronajaté cesty

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96c8:----:----:----:----:----

    19. 9. 2018 12:18

    Dobrý den, jsem povinna platit daň pronajaté cesty od pozemkového fondu? Platíme 3170 za rok za pronájem a jsem na to tři subjekty.
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2018 8:43

      Martajs (neregistrovaný) 2a00:1028:96c8:----:----:----:----:----

      Re: Daň z pronajaté cesty
      jedná se o daň z nemovitosti, kterou jsme prý povinni platit.

    • 21. 9. 2018 9:04

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re:Daň z nemovitých věcí_pronajatá cesta
      Pokud spadáte mezi osoby, uvedené v § 3 odst. 3) písm. b) zákona č. 338/1992 Sb., tak máte povinnost daň z nemovitých věcí platit. A také máte povinnosti ohledně podání Přiznání k této dani.
      ......................

      Zákon č. 338/1992 Sb. o dani z nemovitých věcí

      § 3 Poplatníci daně

      (3) Poplatníkem daně z pozemků je vždy nájemce nebo pachtýř u pronajatého nebo propachtovaného pozemku, je-li

      a) evidovaný v katastru nemovitostí zjednodušeným způsobem,

      b) s ním příslušný hospodařit Státní pozemkový úřad nebo Správa státních hmotných rezerv, nebo

      c) převedený na základě rozhodnutí o privatizaci na Ministerstvo financí.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-338
      ......................

      Další informace k této dani:

      http://www.financnisprava.cz/cs/dane/dane/dan-z-nemovitych-veci
      ......................

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).