Hlavní navigace

Auto na IČO

• 77.48.148.---

23. 9. 2018 12:53

Dobrý den mám auto na ičo, nevedu ho v účetnictví ( jednoduché úcetnictví , nemusím mít zatím eet) ani nevykaziji jízdy, nejsem plátce dph , občas v něm vezu prádlo. (Mám prádelnu) . Musím se přihlásit k silniční dani ? Děkuji za info .

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 9. 2018 13:01

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Re: Auto na IČO_silniční daň
      Používáte vozidlo k činnosti nebo v přímé souvislosti s činností, ze kterých plynou příjmy ze samostatné činnosti podle zákona upravujícího daně z příjmů = máte povinnost být registrována k silniční dani a tuto daň platit.

• 23. 9. 2018 15:55

E.V. (neregistrovaný) 46.135.46.---

Před několika lety (cca 5 lety) jsem byla nemocná, na FÚ mi bylo řečeno, že nemusím za tuto dobu platit sil.daň protože jsem vozidlo nepoužívala, nevykazovala jsem ho tedy v danové evidenci, auto bylo na IČO a byla jsem plátcem DPH. Nevim zda je to v současnosti jinak.

• 23. 9. 2018 16:17

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Byla jste nemocná a pravděpodobně jste po dobu nemoci nepoužívala vozidlo k výdělečné činnosti. Proto jste neměla povinnost placení silniční daně.
      To ale není případ tazatelky. Psala, že vozidlo používá - vozí v něm prádlo (v souvislosti s prádelnou). Zda má vozidlo zaevidováno v obchodním majetku dle zákona o dani z příjmu, je pro silniční daň irelevantní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).