Hlavní navigace

Storno fa v Pohodě a DPH

  • (neregistrovaný) 89.29.58.---

    25. 9. 2018 9:01

    Dobrý den, když v programu POHODA vystornuji fakturu z července, spadne mi nyní do DPH? Nebo musím vystavit Opravný daň. doklad?
    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2018 10:18

      zaja (neregistrovaný) 89.29.58.---

      Re: Storno fa v Pohodě a DPH
      K původně fakturované službě vůbec nedošlo. Informace se ke mě, externí účetní, nedostala.

    • 25. 9. 2018 10:35

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: "Storno" fa v Pohodě a DPH
      Takže ZDPH § 42 odst. 1) písmeno a) při zrušení nebo vrácení celého nebo části zdanitelného plnění,.. ?

      Původní DUZP dnem vystavení daňového dokladu (ZDPH 21/3) a následně zrušení zdanitelného plnění?

      Pokud ano, tak se nebude jednat o "storno", ale o samostatné plnění / ZDPH §42 odst. 2) a odst. 3) ZDPH /. Plátce DPH - Váš klient měl řešit danou situaci. Plátce DPH - KLIENT, ne jeho externí účetní, která dostává doklady "jen" k zaúčtování. Klient Vám měl předat opravný daňový doklad + doklad, stvrzující skutečnosti uvedené v 42/3/b) či c)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).