Hlavní navigace

Nákup auta-neplátce, prodej PLÁTC s DPH?

  • (neregistrovaný) 194.228.79.---

    25. 9. 2018 11:56

    Dobrý den, prosím o radu.
    Podnikatel, neplátce DPH koupil automobil, neuplatnil si DPH.
    Pravděpodobně se v prosinci stane plátcem.
    Auto bude prodávat pak s DPH?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2018 12:05

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Nákup auta-neplátce, prodej již jako
      Nebude moci použít odpočet DPH u obchodního majetku dle § 79 ZDPH?

    • 25. 9. 2018 12:25

      Jana111 (neregistrovaný) 194.228.79.---

      Re: Nákup auta-neplátce, prodej již jako
      To se dělá při prvním přiznání k DPH, že ano? Děkuji moc za nakopnutí!

    • 25. 9. 2018 12:51

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Nákup auta-neplátce, prodej již jako
      Ano, první Přiznání k DPH
      Pozor na to, aby byla možnost uplatnění odpočtu DPH (viz. vozidla do 31.3.2009). Případně na jednorázovou úpravu odpočtu daně (§ 78d ZDPH)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).