Hlavní navigace

Storno vydané faktury s EET - Pohoda

 • (neregistrovaný) 2402:4c0:100:----:----:----:----:----

  25. 9. 2018 19:40

  Dobrý den,

  potřeboval bych poradit ohledně storna vydané faktury s EET v Pohodě.

  Zákazník si u nás objednal zboží, zaplatil bankovním převodem a vyzvedl si u nás zboží.

  Došlo však k té chybě v tom smyslu, že jsme mu vystavili vydanou fakturu omylem s platbu hotově. Následně tedy u této faktury "svítilo" "odeslání do EET". V rámci tisku vydané faktury se nás Pohoda zeptala, jestli chceme doklad "odeslat do EET" a my dali ano. Vydaná faktura se vytiskla a EET odeslala data na berňák.

  Problém je, že my vystavili zákazníkovi zálohovou fakturu (kvůli platbě předem) a nevíme nyní, jakým způsobem tu fakturu předělat tak, aby se zrušila daná fakturu s EET.

  Jediné co mne napadá je, že se prostě udělá v Pohodě opravný daňový doklad této chybné faktury (ten by se snad také měl sám v rámci tisku odeslat do EET). Následně zboží dát do příjemky a pak přes výdejku vystavit fakturu novou.

  Nicméně si tímto postupem nejsem vůbec jistý.

  Děkuji za cenné rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 5. 2019 19:53

   MiO (neregistrovaný) 193.165.96.---

   Do EET odchází i každá přijatá záloha - tedy každý faktický hotovostní příjem... Máte možnost buď jít přes OPD jak jste uvedl a mínusem odeslat částku na EET a vystavit zálohovou fa a k ní PPD, který odejde stejně do EET na stejnou částku jen pod jiným VS nebo prostě VF nechat jak je a doúčtovat jen případný rozdíl mezi platbami v další faktuře. Problém je jak vyřešíte asi na Vás a není nic složitého ho vyřešit pokud se opíráme pořád o stejný fakt, že jste tuto částku přijal v hotovosti skutečně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).