Hlavní navigace

Nařízení práce ve svátek - do kdy?

  • (neregistrovaný) 193.86.96.---

    26. 9. 2018 10:02

    Dobrý den,

    prosím nemohu to nikde najít - nařídit práci ve svátek může zaměstnavatel podle § 91, ale prosím jak moc dlouho dopředu musí toto nařídit, aby zaměstnanec nemohl říct NE? Toto nemohu dohledat...

    Děkuji předem za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 9. 2018 10:06

      zacatecnik000 (neregistrovaný) 193.86.96.---

      Re: Nařízení práce ve svátek - do kdy?
      Teď jsem našla, že není v zákoně definováno, jak moc dopředu toto musí nařídit. Ale chci se jen ujistit - nařídit to může i člověku, který nepracuje v nepřetržitém provoze? Prostě pracovní směna má 40 hodin týdně a jen ranní, ale přišlo do toho naložení kamionu, který musí odjet - může mu to nařídit? Prosím nezlobte se na hloupé dotazy...

      Děkuji moc

    • 26. 9. 2018 10:18

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Nařízení práce ve svátek - do kdy?
      Domnívám se, že zde můžete uplatnit § 91 odst. 3 písm. b)
      - nákládací a vykládací práce

    • 26. 9. 2018 13:32

      zacatecnik000 (neregistrovaný) 193.86.96.---

      Re: Nařízení práce ve svátek - do kdy?
      Děkuji Vám moc!!! A přeji krásný den ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).