Hlavní navigace

Převod zaměstnance

 • (neregistrovaný) 86.49.25.---

  5. 12. 2005 11:18

  Proč bych se já rozhodoval a odcházel když tak činí zaměstnavatel. On nás podrazil né my jeho. On nás postavil před hotovou věc a starejte se i když víte že nový zaměstnavatel je svině. Já tam už pracovat nechi pod novým a tak nechci dcházet sám za sebe když mohu dostat odstupný. Není možné aby někdo se mnou manipuloval jak s nějakou věcí, mám svý práva ale také i púovinosti a to stejný mají všichni dle listiny zákl. práv a svobod
  a dle zák.č 1, Ústava ČR

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 12. 2005 14:52

   Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

   Re: Převod zaměstnance
   Odpovídám Vám i níže. Nikdo Vás nepodrazil. Z Vašeho původního dotazu vypývá, že zaměstnavatel předává provoz (benzinku) se vším všudy, tedy i se stávajícími zaměstnanci, novému provozovateli. Tento provozovatel se uvolil převzít i zaměstnance, tzn. že ti stále zůstávají na svém místě a nadále platí jejich pracovní smlouvy, které uzavírali s původním provozovatelem benzinky. Nejde o nové nástupy, není žádná nová zkušební doba, prostě Vám normálně běží pracovní poměr. Pokud by nový provozovatel (Vás nový zaměstnavatel) chtěl cokoli měnit ve vašich původních pracovních smlouvách, musí se na tom nejdříve s Vámi domluvit. Pokud byste se stali nadbytečnými, dá Vám nový provozovatel výpověď a náleží odstupné. Pokud Vás tam ale chce, nemá důvod Vám dávat výpověď ani odstupné. Opakuji Vám, že tento převod umožňuje § 249 Zákoníku práce, je to zcela zákonné (musí ale být dodrženo pravidlo, že se neuzavírají nové pracovní smlouvy se zkušební dobou). Vy zůstáváte na stejném místě, se stejnou mzdou, se stejnou pracovní náplní, o nic nového se nestaráte. Nejde o žádný podraz.
   Pokud se Vám osoba nového provozovatele nelíbí, není to jeho problém. Máte možnost dát výpověď.

  • 5. 12. 2005 16:48

   Petr (neregistrovaný) 86.49.25.---

   Re: Převod zaměstnance
   Ok on to ale vyřeší tak že život člověku znepříjemní natolik že zaměstnanace sám odejde. Ale děkuji za snahu.

  • 5. 12. 2005 17:17

   Anonymní (neregistrovaný) 194.212.162.---

   Re: Převod zaměstnance
   To nebyla ze strany paní Jiřky snaha, ale vyčerpávající a přesná odpověď. To, že se člověk dá "odejít" je možné všude, stačí aby se změnil třeba šéf. Takže listina zde není až tak aktuální.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).