Hlavní navigace

Sleva na pracujícího studenta

• (neregistrovaný) 185.91.165.---

3. 10. 2018 5:50

Dobrý den, prosím o radu: dcera studuje VŠ, v srpnu se vdala, ale stále bydlíme ve společné domácnosti. V zákoně jsem našla podmínku uplatnění nároku na slevu u manžela, že dcera nesmí mít příjem za kalendářní rok přesahující 68.000 Kč. Dcera tuto hranici přesahuje, tzn. že manžel si slevu na dani uplatnit manžel nemůže. Můžu v tomto případě uplatnit slevu jako rodič na studenta? Nikde jsem nenašla podmínku o výši ročního výdělku dcery, pokud se jedná o slevu na dani za studenta pro rodiče. Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2018 6:19

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Re: Sleva na pracujícího studenta
      Pokud má dcera věk do 26 let, pak si může ona na sebe uplatnit slevu na studenta.
      Manžel dcery pracuje?

• 3. 10. 2018 13:24

zub času (neregistrovaný) 188.120.201.---

Paní asi myslela daňové zvýhodnění na vdanou dceru.Popletla 2 různé věci dohromady.

• 3. 10. 2018 14:06

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

A proto se ji taky ptám, zda manžel dcery pracuje, abych ji mohla odpovědět, zda má na daňové zvýhodnění nárok. Ale je to další z tazatelů, co napíše dotaz a o víc se nestará ......Pořád píšu, když nemáte čas odpovědět na doplňující otázku, dotaz nepokládejte, obíráte nás tím o čas.

• 21. 2. 2019 5:30

Makky (neregistrovaný)

Dobrý den, manžel dcery pracuje, ale dcery příjem za rok přesahuje částku 68.000 a tak manžel na daňové zvýhodnění nemá nárok. Může v tomto případě uplatnit rodič? Ano, jedná se mi o slevu na dani za vyživované dítě, dcera studuje, denní studium, a je jí do 26 let.Dekuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).