Hlavní navigace

Exekuce

  • (neregistrovaný) 78.108.150.---

    9. 10. 2018 9:51

    Dobrý den,

    zaměstnanec, který má exekuce z naší firmy odchází do jiné.
    Mám tuto změnu ohlásit exekutorskému úřadu?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2018 10:39

      veronika.ba

      Re: Exekuce
      Já píšu emaily, že ke dni xyz ukočnil pracovní poměr u naší společnosti. K tomu vypíšu kolik bylo celkem na exekuci sraženo.

      Vždy to stačilo, kopii si tisknu k exekuci, abych měla důkaz, že jsem jim to oznámila.

    • 9. 10. 2018 10:47

      ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: Exekuce
      Mail je minimum, datová schránka je jistota.
      § 295 OSŘ
      (1) Přestal-li povinný pracovat u dosavadního plátce mzdy, musí to oznámit do jednoho týdne soudu, který nařídil výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy. Do jednoho týdne musí povinný soudu rovněž oznámit, že nastoupil práci u jiného plátce mzdy.
      (2) Plátce mzdy musí oznámit soudu do jednoho týdne, že u něho přestal povinný pracovat. Zároveň zašle soudu vyúčtování srážek, které ze mzdy povinného provedl a vyplatil oprávněným, a oznámí soudu, pro které pohledávky byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami ze mzdy a jaké pořadí mají tyto pohledávky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).