Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 89.24.212.---

    9. 10. 2018 13:16

    Dobrý den,
    prosím o kontrolu, jestli by to tak mohlo být.
    Zaměstnankyně nastoupila od září po RD zpět na HPP. Uplatňuje si děti, vychází jí měsíčně zvýhodnění. Do konce roku ale nebude mít celkovou hrubou mzdu 73.200,-. Protože je ještě vedlejší OSVČ, tak bude muset v přiznání daň.zvýhodnění vrátit.
    Její manžel je OSVČ, takže on si děti bude moci uplatnit za celý rok?
    Je to tak?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2018 13:24

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Daňové zvýhodnění
      Nevíte, zda bude mít zaměstnankyně povinnost daňové zvýhodnění na děti vrátit. Neznáte výši příjmů, které bude mít dle § 7 ZDP.
      Ani neznáte výši příjmů jejího manžela abyste mohla říci, zda si bude či nebude moci uplatnit daňové zvýhodnění na děti on.

    • 9. 10. 2018 14:01

      KK64 (neregistrovaný) 89.24.212.---

      Re: Daňové zvýhodnění
      Ano máte pravdu, neznám nyní jejich roční příjmy. Spíš mi šlo o to, když by musela žena bonusy v přiznání vrátit, zda by si manžel, který by měl dostatečný příjem, uplatnit děti za celý rok. Děkuji.

    • 9. 10. 2018 14:05

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Daňové zvýhodnění
      Pokud splní ostatní podmínky, stanovené v ZDP, tak ano.
      V současné době již nejsou - co se uplatnění daňového zvýhodnění na děti - OSVČ trestáni za to, že si dovolí uplatnit výdaje procentem z příjmů dle § 7/7 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).