Hlavní navigace

Zdanitelný příjem?

  • (neregistrovaný) 62.209.225.---

    10. 10. 2018 14:05

    Dobrý den, můžete mi prosím poradit: běžně děláme zaměstnancům roční zúčtování. Nyní přišel zaměstnanec s tím, že prodal ze ziskem pozemek, který vlastnil 2 roky a neví, jestli by si neměl udělat daňové přiznání sám. Získané peníze vč. toho zisku investuje do koupi bytu, ale nevíme, jestli to je či není jeho zdanitelný příjem. Snad jsem to napsala srozumitelně. díky všem za radu, postřehy

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2018 14:14

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: zdanitelný příjem_prodej pozemku
      Zaměstnanec, pokud měl příjem z prodeje pozemku vyšší jak 6.000 Kč, měl povinnost podat Přiznání k dani z příjmu FO. Příjem dle § 10 ZDP.
      Osvobození od daně z příjmu FO v tomto případě není (to by byl u použití pen.prostředků k uspokojení vlastní bytové potřeby za splnění dalších podmínek pouze příjem z prodeje RD či bytu - více § 4 ZDP)

    • 10. 10. 2018 15:42

      Jituš (neregistrovaný) 62.209.225.---

      Re: zdanitelný příjem_prodej pozemku
      on ale ty získané peníze investuje do koupi vlastního bydlení - bytu

    • 10. 10. 2018 16:41

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: zdanitelný příjem_prodej pozemku
      Ale jsou to peníze z prodeje "pozemku", ne z prodeje rodinného domu a souvisejícího pozemku, nebo bytové jednotky. Takže se na tento příjem žádné osvobození z titulu jejich následného použití pro uspokojení vlastní bytové potřeby nevztahuje.

    • 10. 10. 2018 19:35

      Jituš (neregistrovaný) 91.235.200.---

      Re: zdanitelný příjem_prodej pozemku
      děkuji za vysvětlení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).