Hlavní navigace

Odpočet úroků - zaměstnavatel nebo sama_

• (neregistrovaný) 195.39.106.---

5. 12. 2005 15:02

Je možno odečíst si od základu daně úroky z hypotečního úvěru v práci - tedy zaměstnavatelem, nebo je to podmíněno, jak mi říká mzdová účetní tím, že ona to provádí pouze pokud jde o úvěr ze stavebního spoření. Musím si tedy tzv. "daně" udělat sama?
    Já mám normální úvěr na byt u banky - není stav.spoření. Děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2005 15:31

Anonymní (neregistrovaný) 85.160.4.---

Re: Odpočet úroků - zaměstnavatel nebo s
      §15 odst 7 zákona o dani z příjmu říká: Od základu daně se odečte částka, která se rovná úrokům zaplacenám ve zdaňovacím období z úvěru ze stavebního spoření, úrokům z hypotečního úvěru poskytnutého bankou nebo pobočkou zahraniční banky, sníženým o státní přízpěvek poskytnutý dle zvláštního předpisu, jakož i úvěru poskytnutého stavební spořitelnou, bankou, nebo pobočkou zahraniční banky v souvislosti s úvěrem ze stavebního spoření, nebo s hypotečním úvěrem, a použitým na financování bytových potřeb...

Z toho vyplývá, že máte nárok na odpočet úroků. Po zkušenostech, které mám, je výhodnější uplatnit zaplacené úroky za celý rok najednou a sám. Předpis předpokládaných úroků, který potřebuje mzdová účtárna totiž většinou nesouhlasí se skutečně zaplacenými úroky, a ty se pak musí zpětně dodanit. Petr Smutný

• 5. 12. 2005 22:00

Jirka (neregistrovaný) 81.31.37.---

Pan Smutný odpovídá pouze na dotaz, jestli má osoba nárok /to ale víte sama, z dotazu to vyplývá/.
      A správná odpověď na dotaz "Je možno odečíst si od základu daně úroky z hypotečního úvěru v práci - tedy zaměstnavatelem?" je ne, pouze ve Vašem daňovém přiznání.

• 5. 12. 2005 22:28

Karel (neregistrovaný) 62.245.71.---

Presne jak pise Jirka.
      Musite si podat Danove priznani "A" sama, kde si udelate i rocni zuctovani dani misto zamestnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).