Hlavní navigace

Přihlášená provozovna - opravy a účto

• (neregistrovaný) 93.91.150.---

11. 10. 2018 16:26

Dobrý den,
    mám zahradní domek , který má samostatné čp. a přihlásila jsem si tam provozovnu - kancelář a nechala zabudovat bezpečností dveře.
    Mohu tyto dveře dát do nákladů provozovny včt. DPH? Jsem plátcem DPH.
    Děkuji za radu.
    Přeji hezký den. Alena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2018 16:45

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Re: dveře u zahradního domu_kancelář
      Daňově uznatelné náklady / výdaje
      Máte zahradní domek vložený do obchodního majetku, jak je definovaný v Zákonu o daních z přímů § 4 odst. 4)?

Odpočet DPH
      Využíváte zahradní domek jako majetkovou hodnotu, která je určena k uskutečňování ekonomických činností, jak je definováno v Zákonu o daních z příjmů § 4 ?

• 11. 10. 2018 17:00

AlenaK. (neregistrovaný) 93.91.150.---

Domek není vložený do obchodního majetku, je to majetek soukr. a pouze tam mám přihlášenou provozovnu a pracuji tam. Fakturujeme zákazníkům s touto adresou, kterou máme přihlášenou na ŽÚ.
      Jinak veškeré náklady - elekřinu,vodu,topení platím jako soukr.osoba, nájem si neúčtuji.
      Jestli se nevyjadřuji přesně k tomu co zákon uvádí, omlouvám se, nějak tomu nerozumím. :-)

• 11. 10. 2018 17:33

.. (neregistrovaný) 178.17.10.---

Výdaje - daň z příjmů
      Zahradní domek není vložený do obchodního majetku dle ZDP = výdaje na opravu, údržbu nebo technické zhodnocení tohoto majetku nelze uplatnit jako daňově uznatelné
      ZDP § 25 odst. 1) písmeno u)

Odpočet DPH - daň z přidané hodnoty
      Pokud zahradní domek využíváte k uskutečňování ekonomických činností, ze kterých z plnění odvádíte DPH, tak by se o možnosti odpočtu DPH z bezpečnostích dveří dalo uvažovat.

Pokud se podíváte do ZDP a do ZDPH na výše uvedené §§ k obchodnímu majetku tak zjistíte, že zatímco ZDP požaduje vložení majetku "do firmy", tak ZDPH ne. ZDPH požaduje, aby byl majetek využíván pro činnosti, ze kterých bude poplatník odvádět DPH.

• 11. 10. 2018 17:45

AlenaK. (neregistrovaný) 93.91.150.---

Přeji hezký zbytek dne. Alena

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).