Hlavní navigace

Přečerpaná dovolená a exekuce

  • (neregistrovaný)

    12. 10. 2018 9:54

    Dobrý den, zaměstnanec s přednostní exekucí ukončil 20.9. PP dohodou se zaměstnavatelem. Přečerpal 5 dnů dovolené. Můžu je ve mzdě za září srazit? Normálně to tak dělám, ale si nejsem jistý, protože má přednostní exekuci. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2018 11:51

      Marci_K (neregistrovaný)

      Re: Přečerpaná dovolená a exekuce
      Dobrý den.
      Za prvé byste si měl ohlídat, aby zam-ci nepřečerpávali dovolenou, abyste se vyhl právě podobným komplikacím.
      Já , jako účetní, vždy pištím už dopředu, aby se zam-ci neposkytovala dovolená, pokud hrozí přečerpání.

      A k dotazu - ano, samozřejmě mu dovolenou strhnete z hrubé mzdy. Dovolená mu nenáležela, tudíž "jí musí vrátit".

      Exekuční srážky provedete jako obvykle. Pokud nastane situace, že bude čistá mzda tak malá, že nebudete moct srážku provést, prostě ji neprovedete. Nebo jen částečně.
      Pokud byste srážku nemohl provést, asi je na zvážení to dát vědět i příslušnému ex. úřadu.

    • 12. 10. 2018 11:55

      Evžen (neregistrovaný)

      Re: Přečerpaná dovolená a exekuce
      Děkuji, no já pištím taky, jenomže jsem externí účetní a tyto věci se dovídám až při zpracování mezd... Zbyla mu čistá mzda 9.098 Kč, takže srážka ještě vyšla. Přeji hezký víkend.

    • 12. 10. 2018 13:04

      Marci_K (neregistrovaný)

      Re: Přečerpaná dovolená a exekuce
      není zač.
      Já osobně vždy radši píšu exekutorovi, že ten měsíc splátka nepřijde z důvodu nízké mzdy.

      Hezký víkend i vám

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).