Hlavní navigace

PPM příloha

  • (neregistrovaný) 160.218.191.---

    15. 10. 2018 13:14

    Dobrý den,
    a prosím o radu.
    Paní je na rodičovské dovolené s prvním dítětem (3 roky bude mít příští rok) a nastupuje na další mateřskou s druhým dítětem (termín porodu je 30. 11. 2018).
    Co se prosím vyplňuje do Přílohy k žádosti o dávku.
    V roce 2017 neměla žádný příjem (nepožádala si o čerpání dovolené)
    ani v roce 2018 neměla žádný příjem.
    Moc děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2018 13:38

      Líba (neregistrovaný) 109.81.215.---

      Re: PPM příloha
      Rok 2016.

      §18
      "(6) Nemá-li zaměstnanec v rozhodném období stanoveném podle odstavce 3 vyměřovací základ nebo není-li v rozhodném období alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ, je rozhodným obdobím první předchozí kalendářní rok, v němž byl dosažen započitatelný příjem a je v něm alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ."

    • 15. 10. 2018 13:45

      ina (neregistrovaný) 160.218.191.---

      Re: PPM příloha
      Moc děkuji za odpověď. Ještě se zeptám, proč máte v záhlaví
      rok 2016? Teď je to jinak?
      Ještě jednou děkuji.

    • 15. 10. 2018 14:35

      Líba (neregistrovaný) 109.81.215.---

      Re: PPM příloha
      Píšete, že v roce 2017 a 2018 neměla žádný příjem, tak předpokládám, že v roce 2016 ho měla.

      RO bude 1.1.2016 - 31.12.2016

    • 15. 10. 2018 16:17

      Líba (neregistrovaný) 90.177.44.---

      Vám také.
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>a prosím o radu.
      >>>>>Paní je na rodičovské dovolené s prvním dítětem (3
      >>>>>roky bude mít příští rok) a nastupuje na další
      >>>>>mateřskou
      >>>>>s druhým dítětem (termín porodu je 30. 11. 2018).
      >>>>>Co se prosím vyplňuje do Přílohy k žádosti o dávku.
      >>>>>V roce 2017 neměla žádný příjem (nepožádala si o
      >>>>>čerpání dovolené)
      >>>>>ani v roce 2018 neměla žádný příjem.
      >>>>>Moc děkuji za radu.
      >>>>
      >>>>Rok 2016.
      >>>>
      >>>>§18
      >>>>"(6) Nemá-li zaměstnanec v rozhodném období
      >>>>stanoveném
      >>>>podle odstavce 3 vyměřovací základ nebo není-li v
      >>>>rozhodném období alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž
      >>>>se
      >>>>dělí vyměřovací základ, je rozhodným obdobím první
      >>>>předchozí kalendářní rok, v němž byl dosažen
      >>>>započitatelný
      >>>>příjem a je v něm alespoň 30 kalendářních dnů, jimiž
      >>>>se
      >>>>dělí vyměřovací základ."
      >>>
      >>>Moc děkuji za odpověď. Ještě se zeptám, proč máte v
      >>>záhlaví
      >>>rok 2016? Teď je to jinak?
      >>>Ještě jednou děkuji.
      >>>
      >>
      >>Píšete, že v roce 2017 a 2018 neměla žádný příjem,
      >>tak
      >>předpokládám, že v roce 2016 ho měla.
      >>
      >>RO bude 1.1.2016 - 31.12.2016
      >
      >Ano, měla. Děkuji moc a hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).