Hlavní navigace

Kontrola nemocného zaměstnance

  • (neregistrovaný) 213.175.41.---

    15. 10. 2018 14:05

    Dobrý den, mohu požádat o radu, byla provedena 2x kontrola zaměstnance po dobu nemoci (mimo dobu vycházek) jednou byl zastižen a jednou byl u lékaře, máme doloženo. Nadřízený chce provést další kontrolu, i když je již zaměstnenec v "režimu" SSZ. Můžeme jako zaměstnavatel tuto kontrolu provést - máme na to právo? Nebo ji již nyní může provádět jen SSZ (na základě našeho požadavku)?
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2018 15:29

      Lucie2 (neregistrovaný) 213.175.41.---

      Re: Kontrola nemocného zaměstnance
      Děkuji a je někde stanoveno, že v této době již zaměstnavatel kontrolu provádět nesmí?

    • 15. 10. 2018 15:44

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Kontrola nemocného zaměstnance
      Může chodit k zaměstnanci na "návštěvy", jak bude chtít. Ale k čemu to bude? K ničemu. Jen ztráta času.
      Po době stanovené v ZP § 192 odst. 1) již nemá zaměstnanec povinnost umožnit zaměstnavateli kontrolu. Takže i když zaměstnavatel provede kontrolu a zjistí, že zaměstnanec nedodržuje stanovený režim dočasně práce neschopného pojištěnce (více § 192 ZP), nemůže s tím nic dělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).