Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě

  • (neregistrovaný) 82.202.114.---

    15. 10. 2018 15:47

    Dobrý den,
    můžete mi, prosím, poradit? Náš zaměstnanec uplatňuje slevu na dítě, které ale jak jsem se dozvěděla s ním nežije ve společné domácnosti. Donesl nám však rodný list a partnerka nám čestným prohlášením potvrdila, že ona slevy neuplatňuje. Může si tedy on toto zvýhodnění uplatnit?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2018 15:56

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě
      Partnerka má zaměstnavatele?

      Co vyplnil v Prohlášení poplatníka daně - že s vyživovaným dítětem žije " v mé společně hospodařící domácnosti " ?

    • 15. 10. 2018 16:46

      V25 (neregistrovaný) 77.242.92.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě
      Ještě jsem si to u něho ověřila a říkal mi, že dokonce platí výživné stanovené soudně na toto dítě, tím pádem by neměl mít daňové zvýhodnění, pokud vím. Minulý rok nám ještě dal rodný list, že požaduje daň.zvýhodnění a teď se dozvím, že je to jinak...Partnerka je na rodičovské dovolené, ale nespodaří společně.

    • 15. 10. 2018 16:58

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě
      Pokud bychom uvažovali, že má otec s dítětem společně hospodařící domácnost a že partnerka má rodičovskou dovolenou, tak nemůžete jen na základě Čestného prohlášení partnerky daňové zvýhodnění na dítě poskytnout. Pokud čerpá rodičovskou dovolenou, tak má zaměstnavatele = zaměstnanec měl prokázat nárok na daňové zvýhodnění na dítě předložením "potvrzením od zaměstnavatele druhého z poplatníků, ve kterém plátce daně uvede, na které děti druhý z poplatníků uplatňuje daňové zvýhodnění a v jaké výši, případně, že nárok na daňové zvýhodnění neuplatňuje," ZDP § 38l

      Uvedl do Prohlášení poplatníka partnerku - její adresu, zaměstnavatele, ... ? Vloni, letos?

    • 16. 10. 2018 7:44

      V25 (neregistrovaný) 82.202.114.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě
      >>>>Dobrý den,
      >>>>můžete mi, prosím, poradit? Náš zaměstnanec uplatňuje
      >>>>slevu na dítě, které ale jak jsem se dozvěděla s ním
      >>>>nežije ve společné domácnosti. Donesl nám však rodný
      >>>>list a partnerka nám čestným prohlášením potvrdila,
      >>>>že
      >>>>ona slevy neuplatňuje. Může si tedy on toto
      >>>>zvýhodnění
      >>>>uplatnit?
      >>>>Děkuji.
      >>>
      >>>Partnerka má zaměstnavatele?
      >>>
      >>>Co vyplnil v Prohlášení poplatníka daně - že s
      >>>vyživovaným dítětem žije " v mé společně hospodařící
      >>>domácnosti " ?
      >>>
      >>Ještě jsem si to u něho ověřila a říkal mi, že
      >>dokonce
      >>platí výživné stanovené soudně na toto dítě, tím
      >>pádem
      >>by neměl mít daňové zvýhodnění, pokud vím. Minulý rok
      >>nám ještě dal rodný list, že požaduje daň.zvýhodnění
      >>a
      >>teď se dozvím, že je to jinak...Partnerka je na
      >>rodičovské dovolené, ale nespodaří společně.
      >
      >Pokud bychom uvažovali, že má otec s dítětem společně
      >hospodařící domácnost a že partnerka má rodičovskou
      >dovolenou, tak nemůžete jen na základě Čestného
      >prohlášení partnerky daňové zvýhodnění na dítě poskytnout.
      >Pokud čerpá rodičovskou dovolenou, tak má zaměstnavatele
      >= zaměstnanec měl prokázat nárok na daňové zvýhodnění
      >na dítě předložením "potvrzením od zaměstnavatele
      >druhého z poplatníků, ve kterém plátce daně uvede, na
      >které děti druhý z poplatníků uplatňuje daňové
      >zvýhodnění a v jaké výši, případně, že nárok na daňové
      >zvýhodnění neuplatňuje," ZDP § 38l
      >
      >Uvedl do Prohlášení poplatníka partnerku - její
      >adresu, zaměstnavatele, ... ? Vloni, letos?
      >
      >
      >ne, neuváděl partnerku do prohlášení, jen máme čestné prohlášení, že ona si slevu neuplatňovala. Tento rok mu daň.zvýhodnění už nenáleží, budu mu to muset upravit ve mzdě.

    • 16. 10. 2018 8:14

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: Daňové zvýhodnění na dítě
      Čestné prohlášení / pro zaměstnavatele / cizí osoby je mzdové účetní k ničemu. Viděli jste rozsudek soudu, od kdy má platit výživné na dítě? Resp. od kdy nesdílí s dítětem společně hospodařící domácnost?
      Možná, že oprava letošního roku nebude stačit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).