Hlavní navigace

DPP

  • (neregistrovaný) 213.192.59.---

    16. 10. 2018 11:26

    Dobrý den, mám zaměstnance na hlavní pracovní poměr. Chci s ním ještě uzavřít dohodu o provedení práce. Na hlavní pracovní poměr je jako řidič a na DPP by dělal údržbu vozu. Musím ho hlásit na OSSZ, když už tam na HPP hlášený je? Na DPP nebudu na OSSZ nic odvádět, pouze daň. Mohu smlouvu na DPP uzavřít na dobu neurčitou? Děkuji za rady. V.H.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 16. 10. 2018 12:17

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DPP
      A on jako řidič nemá podle pracovní smlouvy provádět údržbu vozu?
      Přece údržba vozu by měla být součástí práce řidiče auta, ne?

    • 16. 10. 2018 12:47

      V.H. (neregistrovaný) 213.192.59.---

      Re: DPP
      Jako řidič údržbu auta nestíhá, vezmu-li v potaz 8-mi hodinovou pracovní dobu a 25 míst k rozvozu, to ani po něm nemohu chtít.Tu jsme si doposud dělali sami, teda respektive manžel o víkendech. Vzhledem k tomu že zaměstnanec si chce přivydělat a já uvítám volný víkend, napadla mě s ním uzavřít smlouva na PPP.
      Tak nevím, jestli mu to takhle mohu udělat. Jinak ve smlouvě má napsáno pouze řidič.

    • 16. 10. 2018 14:21

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DPP
      V tom případě tomu podle mne nic nic nebrání.
      Podstatné je, že nebude porušen zákoník práce v § § 34b

      odst.2) Zaměstnanec v dalším základním pracovněprávním vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce, které jsou stejně druhově vymezeny.

      Pokud bude odměna z DPP do 10.000,-/měsíc, nebudou z ní žádné odvody a bude se danit současně se mzdou.

    • 16. 10. 2018 14:40

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DPP
      >>>>>>Dobrý den, mám zaměstnance na hlavní pracovní poměr.
      >>>>>>Chci s ním ještě uzavřít dohodu o provedení práce. Na
      >>>>>>hlavní pracovní poměr je jako řidič a na DPP by dělal
      >>>>>>údržbu vozu. Musím ho hlásit na OSSZ, když už tam na
      >>>>>>HPP hlášený je? Na DPP nebudu na OSSZ nic odvádět,
      >>>>>>pouze
      >>>>>>daň. Mohu smlouvu na DPP uzavřít na dobu neurčitou?
      >>>>>>Děkuji za rady. V.H.
      >>>>>
      >>>>>Dobrý den, DPP se nepřihlašuje pokud nezakládá
      >>>>>pojištění. Na dobu neurčitou můžete.
      >>>>

      >>>Jako řidič údržbu auta nestíhá, vezmu-li v potaz 8-mi
      >>>hodinovou pracovní dobu a 25 míst k rozvozu, to ani
      >>>po
      >>>něm nemohu chtít.Tu jsme si doposud dělali sami, teda
      >>>respektive manžel o víkendech. Vzhledem k tomu že
      >>>zaměstnanec si chce přivydělat a já uvítám volný
      >>>víkend,
      >>>napadla mě s ním uzavřít smlouva na PPP.
      >>>Tak nevím, jestli mu to takhle mohu udělat. Jinak ve
      >>>smlouvě má napsáno pouze řidič.
      >>

      >>Podstatné je, že nebude porušen zákoník práce v § §
      >>34b
      >>
      >>odst.2) Zaměstnanec v dalším základním
      >>pracovněprávním
      >>vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce,
      >>které jsou stejně druhově vymezeny.
      >>

      >Moc Vám děkuji za radu a přeji hezký den.

      Ještě doplním. Je možné, že se tato dohoda stane zkoumanou ze strany kontroly OSSZ a ZP i nspektorátu práce. Aby to nebylo bráno, jako obcházení zákona ve smyslu neplacení odvodů a neplacení práce přesčas.

      Práce na DPP vykoná a vy je zaplatíte. Kdyby je vykonával jako součást stávající pracovní smlouvy, měl by nějakou hodinu práce přesčas s nárokem na příplatek a byly by z toho odvody a to je zřejmě ten důvod, pro který chcete na tyto práce uzavírat DPP. Jiný důvod pro uzavírání DPP nevidím.

      Připadá mi to stejné, jako když by zaměstnanec pracující s nějakým strojem by měl uzavřenu DPP na údržbu tohoto stroje, ač by údržba měla být součástí vykonávané práce s tímto strojem.
      Bude to na vás jak si při případné kontrole svůj postoj obhájíte.

    • 16. 10. 2018 15:11

      V.H. (neregistrovaný) 213.192.59.---

      Re: DPP
      >>>>>>>Chci s ním ještě uzavřít dohodu o provedení práce. Na
      >>>>>>>hlavní pracovní poměr je jako řidič a na DPP by dělal
      >>>>>>>údržbu vozu. Musím ho hlásit na OSSZ, když už tam na
      >>>>>>>HPP hlášený je? Na DPP nebudu na OSSZ nic odvádět,
      >>>>>>>pouze
      >>>>>>>daň. Mohu smlouvu na DPP uzavřít na dobu neurčitou?
      >>>>>>>Děkuji za rady. V.H.
      >>>>>>
      >>>>>>Dobrý den, DPP se nepřihlašuje pokud nezakládá
      >>>>>>pojištění. Na dobu neurčitou můžete.
      >>>>>
      >
      >>>>Jako řidič údržbu auta nestíhá, vezmu-li v potaz 8-mi
      >>>>hodinovou pracovní dobu a 25 míst k rozvozu, to ani
      >>>>po
      >>>>něm nemohu chtít.Tu jsme si doposud dělali sami, teda
      >>>>respektive manžel o víkendech. Vzhledem k tomu že
      >>>>zaměstnanec si chce přivydělat a já uvítám volný
      >>>>víkend,
      >>>>napadla mě s ním uzavřít smlouva na PPP.
      >>>>Tak nevím, jestli mu to takhle mohu udělat. Jinak ve
      >>>>smlouvě má napsáno pouze řidič.
      >>>
      >
      >>>Podstatné je, že nebude porušen zákoník práce v § §
      >>>34b
      >>>
      >>>odst.2) Zaměstnanec v dalším základním
      >>>pracovněprávním
      >>>vztahu u téhož zaměstnavatele nesmí vykonávat práce,
      >>>které jsou stejně druhově vymezeny.
      >>>
      >

      >
      >Ještě doplním. Je možné, že se tato dohoda stane
      >zkoumanou ze strany kontroly OSSZ a ZP i nspektorátu práce.
      >Aby to nebylo bráno, jako obcházení zákona ve smyslu
      >neplacení odvodů a neplacení práce přesčas.
      >
      >Práce na DPP vykoná a vy je zaplatíte. Kdyby je
      >vykonával jako součást stávající pracovní smlouvy, měl by
      >nějakou hodinu práce přesčas s nárokem na příplatek a
      >byly by z toho odvody a to je zřejmě ten důvod, pro
      >který chcete na tyto práce uzavírat DPP. Jiný důvod pro
      >uzavírání DPP nevidím.
      >
      >Připadá mi to stejné, jako když by zaměstnanec
      >pracující s nějakým strojem by měl uzavřenu DPP na údržbu
      >tohoto stroje, ač by údržba měla být součástí vykonávané
      >práce s tímto strojem.
      >Bude to na vás jak si při případné kontrole svůj
      >postoj obhájíte.
      Moc děkuji za radu i názor

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).