Hlavní navigace

Fakturace za ušlý zisk- účast na volbách

• (neregistrovaný) 94.113.69.---

17. 10. 2018 11:35

Dobrý den, prosím o radu, mám vystavit fakturu (OSVČ) za ušlý zisk kvůli účasti ve volební a potřebuji pomoci s fakturací.

Volala jsem na příslušnou městskou část a ty tam chtějí uvést, že žádám o náhradu ušlého zisku, což mi do faktury nesedí. Žádat... Dává smysl uvést, že fakturuji za ušlý zisk - účast ve volební komisi ve dnech xxx nebo fakturuji náhradu za ušlý zisk xxx. Už jsem z toho zblblá a ani jedno mi moc smysl nedává. Jde o prd, ale nerada bych aby pak přišla kontrola kvůli mé blbosti a chybnému vyjádření.

Jak se to pak bude účtovat?

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 17. 10. 2018 14:16

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: Fakturace za ušlý zisk- účast na vol
      Napsala bych: fakturuji náhradu ušlého výdělku za dobu výkonu funkce člena okrskové volební komise ve volbách do zastupitelstva obcí ve dnech ....... a přílohou by měl být živnostenský list.

Jenom doplním, že podle vyhlášky č. 233/2000 Sb. § 12 odst. 4) náleží členovi okrskové volební komise a zvláštní okrskové volební komise, který není v pracovním poměru ani v poměru obdobném pracovnímu poměru, avšak je výdělečně činný náhrada ušlého výdělku za dobu výkonu funkce člena okrskové volební komise a zvláštní okrskové volební komise ve výši 43 Kč za hodinu, nejvýše však 340 Kč za jeden den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).