Hlavní navigace

Prodej os vozidla převedeného z podnikán

  • (neregistrovaný) 94.125.216.---

    17. 10. 2018 18:33

    Osobní auto bylo používáno pro podnikání. Pak se udělal převod do soukr. majetku. Jelikož se nesplnil test 5-ti let a auto bylo prodáno dřív... musím dodanit. Dám do § 10
    A budu dodaňovat nákupní cenu - prodejní cenu?
    Jenže já jsem uplatňovala ještě navíc i poměr 60 % služebně a 40 % soukr.
    Teď jsem se do toho zamotala.
    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 10. 2018 8:38

      vladík (neregistrovaný) 82.142.81.---

      Re: prodej os vozidla převedeného z podn
      Příjmem dle §10 bude prodejní cena a výdajem bude ZC majetku (viz.§10/5 ZDP ) v té bude i část případných neuplatněných odpisů.

    • 18. 10. 2018 9:10

      farnica (neregistrovaný) 77.48.206.---

      Re: prodej os vozidla převedeného z podn
      A já jsem uplatňovala výdaje %. To jsem nenapsala.

    • 18. 10. 2018 9:43

      .. (neregistrovaný) 178.17.10.---

      Re: prodej os vozidla převedeného z podn
      Kdy? V době pořízení vozidla? V průběhu vlastnictví vozidla? V době prodeje vozidla?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).