Hlavní navigace

Zcela OT - podlaha

• 10 95.82.152.---

18. 10. 2018 12:25

Dobrý den, moji přátelé na businessu. Prosím Vás, kdo máte zkušenost s rychlým a levným zhotovením podlahy, dejte radu. Jde o to, že máme velký obývák, předělený krbovým komínem na větší a menší část. V celém přízemí máme bez prahů podlahu z k podkladu přibitých lakovaných palubek, nejsou zkroucené ani nevržou, jen mají spárky, jak sesychaly. Ale v té menší části obýváku za komínem jsou opravdu škaredé - odřené a prodřené, s černými drápanci před terasovými dveřmi a navíc na části toho prostoru nejsou ty palubky, ale dlaždice, které byly původně pod krbovými kamny. Dlaždice byly lepeny do betonu tak, aby byly v rovině s palubkami, ale nějaké nerovnosti tam jsou. Potřebujeme hodně rychle a s co nejmenšími náklady v tomto prostoru udělat ložnici s hezkou podlahou.
    Prkna trhat a dlaždice vysekávat nechci. A nechci koberec. Je to dům z první poloviny 90. let, zcela sucho, nic vlhkého. Mám takovou představu položit na ten stávající povrch takovou tu podkladovou tlumící podložku a na to click plovoucí podlahu (asi laminátovou, vinyl je o dost dražší). Tím pádem vznikne podlaha trošku výše než ta podlaha v obýváku (tu překrývat nechceme, v budoucnu vše necháme přebrousit a nově nalakovat), takže přechod překrýt přechodovou lištou a na průchod mezi těmi dvěma místnostmi umístit posuvné dveře. A o moc výše to zas být nemůže, protože jsou tam ty balkonové dveře vedoucí na terasu. Máte někdo praktickou zkušenost s takovým vyřešením podlahy?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 18. 10. 2018 12:54

LK (neregistrovaný) 77.242.95.---

Re: Zcela OT - podlaha
      Snad vám tu někdo odpoví, ale já mám dobrou zkušenost s podáním otázky na poradte.cz. Jsou tam docela odborníci.

• 18. 10. 2018 17:10

katka2 (neregistrovaný) 81.37.47.---

Re: Zcela OT - podlaha
      Ale v té menší části obýváku
      >>>za
      >>>komínem jsou opravdu škaredé - odřené a prodřené, s
      >>>černými drápanci před terasovými dveřmi a navíc na
      >>>části
      >>>toho prostoru nejsou ty palubky, ale dlaždice, které
      >>>byly původně pod krbovými kamny. Dlaždice byly lepeny
      >>>do
      >>>betonu tak, aby byly v rovině s palubkami, ale nějaké
      >>>nerovnosti tam jsou. Potřebujeme hodně rychle a s co
      >>>nejmenšími náklady v tomto prostoru udělat ložnici s
      >>>hezkou podlahou.
      >>>Prkna trhat a dlaždice vysekávat nechci. A nechci
      >>>koberec. Je to dům z první poloviny 90. let, zcela
      >>>sucho,
      >>>nic vlhkého. Mám takovou představu položit na ten
      >>>stávající povrch takovou tu podkladovou tlumící
      >>>podložku a
      >>>na to click plovoucí podlahu (asi laminátovou, vinyl
      >>>je o dost dražší). Tím pádem vznikne podlaha trošku
      >>>výše než ta podlaha v obýváku (tu překrývat nechceme,
      >>>v
      >>>budoucnu vše necháme přebrousit a nově nalakovat),
      >>>takže přechod překrýt přechodovou lištou a na průchod
      >>>mezi
      >>>těmi dvěma místnostmi umístit posuvné dveře. A o moc
      >>>výše to zas být nemůže, protože jsou tam ty balkonové
      >>>dveře vedoucí na terasu. Máte někdo praktickou
      >>>zkušenost s takovým vyřešením podlahy?
      >>Snad vám tu někdo odpoví, ale já mám dobrou zkušenost
      >>s podáním otázky na poradte.cz. Jsou tam docela
      >>odborníci.
      >
      >Dík za radu, hned jsem tam dotaz hodila.
      Jak píšete. Podložku (mirelon nebo nějak tak se to jmenuje), plovoucí podlahu. To nebude ani 1cm zvýšení, takže dveřím na terasu by to vadit nemuselo. Dělají se přechodové lišty z vyššího na nižší povrch, nevím jestli budou běžně v obi nebo to bude chtít nějakou speciálku. Hlavně tu podlahu nenarvěte od zdi ke zdi, nechte 1cm po každé straně a překryjte lištou (chycenou do zdi, né do podlahy).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).