Hlavní navigace

odj.20/9, platba1/10,dodání 22/10 a DUZP

• (neregistrovaný) 109.81.176.---

23. 10. 2018 9:47

Dobrý den,
    obracím se na Vás s prosbou, jak vyřešit následující-viz níže a prosím Vás o Váš názor.
    Na eshopu 20/9 jsme zakoupili zboží, byla to platba předem. To jsme zapomněli zaplatit, platbu jsme provedli až 1/10. Zboží neměli skladem a přišlo až včera 22/10. Od prodávají spol. máme jen fakturu-daňový doklad s DUZP 20/9. Myslím si, že je to špatně. Že měl být nejdříve vystaven daňový doklad na přijatou platbu s DUZP 1/10 a pak měla být faktura za zboží DUZP 19/10 (kdy to expedovali), kde by už nic nepodléhalo DPH.
    Mám pravdu já?
    Volala jsem mu (vypadá to, že je to malá společnost-že majitel dělá i účtaře nebo alespoň jen vystavuje faktury) se svým požadavkem, jak píši výše, ale vůbec mě nechtěl vyslechnout. Prý to není záloha, ale jen platba a trvá si na svém a jediný jeho argument je, že to takto dělá 6let.
    Pak mi nakonec řekl, že to opraví, jak si řeknu, ale u sebe si to nechá, jak to má. Což nejde vzhledem ke KH (je to naa 10tis.Kč).
    Argumentovala jsem mu, že neměl zboží, tak ho nemohl fakturovat a že dle zákona měl vystavit DD na přijatou platbu. A že den 20/9 naší objednávky nic neznamená.
    Působí to na mě, jako že má malý eshop (který se tváří světově), ale není naprogramovaný na tyto "záludnosti". Nicméně pán si stojí na svém.
    Co teď já s tím? Prosím moc o radu a Vaši konzultaci.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).