Hlavní navigace

V EU osvobozeno

  • (neregistrovaný) 37.221.242.---

    31. 10. 2018 8:03

    Jako neplátce DPH do jiného členského státu vystavuji fakturu za službu, které je v jiném členském státě osvobozeno od daně - DPH. Nestávám se identifikovanou osobou, tedy fakturu vystavím do EU jako neplátce a na faktuře jen uvedu text podle kterého zákona osvobozeno v jiném členském státě ? Nikam dál neuvádím? ( souhrnné hlášení a pod. ?)
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2018 8:13

      allli

      Re: v EU osvobozeno
      těžko někdo poradí, měla byste uvést, o jakou službu jde
      služby nejsou od DPH osvobozeny, ale rozlišuje se, kde je místo plnění

    • 31. 10. 2018 9:01

      Petrr (neregistrovaný) 37.221.242.---

      Re: v EU osvobozeno
      Jde o opravy na pluijící námořní lodi. Je to loď z EU plavící se po moři, Německo, kde je osvobozeno. Jako neplátce vystavím klasickou fakturu a na fakturu uvést jen větu podle kterého tamního zákona osvobozeno ?(náš §68).Nikde se dál neuvádí ? Tedy předpokládám , že to není služba podle §9

    • 31. 10. 2018 15:29

      allli

      Re: v EU osvobozeno
      ano, máte pravdu, na §68 ZDPH jsem zapomněla
      pokud jste neplátce, pak nejste povinen vystavit DD a uvádět náležitosti dle ZDPH (ani větu o osvobození)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).