Hlavní navigace

Srážka ze mzdy - podepsaná směrnice

  • 10 83.240.107.---

    31. 10. 2018 8:49

    Dobrý den,

    mám dotaz ohledně srážky.
    Ve firmě máme interní směrnici. Týká se toho, že zaměstnanci 1x měsíčně vyplatíme peníze z pokladny dopředu a on nám pak na konci měsíce donese doklady/paragony.
    Zaměstnanec ono vydání peněz na budoucí výdaje podepisuje.
    Má podepsáno i seznámení se se směrnicí, že musí částku vždy na konci měsíce vyúčtovat.

    Nyní nám zaměstnankyně v práci skončila.
    Má podepsáno vydání peněz za cca 3 měsíce, ale doklady nedodala.

    Můžeme ji z výplaty strhnout tuto částku bez nějaké dohody o srážce?

    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 31. 10. 2018 9:34

      Líba (neregistrovaný) 109.81.215.---

      Re: Srážka ze mzdy - podepsaná směrnice
      § 147
      (1) Zaměstnavatel smí srazit zaměstnanci [§ 146 písm. a)] jen....
      d) nevyúčtovanou zálohu na cestovní náhrady, popřípadě jiné nevyúčtované zálohy poskytnuté zaměstnanci k plnění jeho pracovních úkolů,

    • 31. 10. 2018 10:47

      pája

      Re: Srážka ze mzdy - podepsaná směrnice
      >>Dobrý den,
      >>
      >>mám dotaz ohledně srážky.
      >>Ve firmě máme interní směrnici. Týká se toho, že
      >>zaměstnanci 1x měsíčně vyplatíme peníze z pokladny
      >>dopředu
      >>a on nám pak na konci měsíce donese doklady/paragony.
      >>Zaměstnanec ono vydání peněz na budoucí výdaje
      >>podepisuje.
      >>Má podepsáno i seznámení se se směrnicí, že musí
      >>částku vždy na konci měsíce vyúčtovat.
      >>
      >
      1x měsíčně vyplatíme peníze z pokladny
      >>dopředu
      >>a on nám pak na konci měsíce donese doklady/paragony.

      jak může zaměstnankyně dlužit vyúčtování za 3 měsíce? nechal bych to zaplatit tomu, kdo jí to svým jednáním umožnil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).