Hlavní navigace

Výpovědní doba a pěstounství

 • (neregistrovaný) 217.169.184.---

  6. 11. 2018 9:24

  Dobrý den, prosím Vás, nemáte s tím někdo zkušenost? Paní má zažádáno o dítě do pěstounské péče a bohužel dostala výpověď pro nadbytečnost. PP skončí 31.1.2019. Co se stane, když dítě dostane během té výpovědní lhůty? Ona s ním zřejmě odejde na mateřskou/či rodičovskou a výpovědní doba se tím přeruší a zase se obnoví, až se vrátí? Třeba za 3 roky?
  Kdyby paní chtěla, aby PP skončil (bez ohledu na to, že by měla dítě svěřené do péče), musela by písemně prohlásit, že trvá na výpovědi? PP by skončil a vyplatila bych odstupné podle předané výpovědi? Paní by byla s dítětem na MD či RD. Jak ošetřit ZP? Došla by si na pojišťovnu nahlásit, že má dítě svěřené do péče?

  Co by pro ni bylo asi lepší? Přerušit výpovědní dobu a nechat PP běžet dál a nebo skončit PP "hned" s odstupným?

  Jen doplním, že se jedná o dlouhodobé pěstounství, nejsou to ti "rychlí" pěstouni. Paní pobírá v zaměstnání mzdu lehce nad úrovní minimální mzdy.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 6. 11. 2018 17:17

   katka2 (neregistrovaný) 217.125.185.---

   Re: Výpovědní doba a pěstounství
   Nevím jak u pěstounů, ale klasická matka má 2 možnosti - jak jste psala. 1) výpovědní doba doběhne až po návratu z RD 2) prohlásí, že netrvá na prodloužení výpovědní doby (né že trvá na výpovědi), PP skončí, dostane odstupné, dojde na ZP a nahlásí se jako osoba pečující. Co je lepší pro ni závisí na tom, jaké má plány do budoucna .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).