Re: první zaměstnání a hned nemoc
Budete mít nárok, i kdybyste odpracovala třeba jen 1 den. Ale zaměstnavatel Vám může zrušit pracovní poměr ve zkušební době, pokud ji máte sjednanou. Když Vám zrušení předá ještě před začátkem nemoci a poměr skončí, pak nebudete mít náhradu za nemoc v prvních dvou týdnech nemoci, až od 15. dne nemocenskou od sociálky. Pokud Vám zrušení nedá a Vy budete zneschopněna, může Vám poměr zrušit až po uplynutí dvou týdnů nemoci, v kterých bude platit náhradu mzdy za nemoc.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
Kdo bude mít v roce 2026 nárok na předčasný důchod?
Ten umí to a ten zas tohle. Připomeňte si příběhy šikovných podnikatelů za rok 2025
10 nejvtipnějších vánočních reklam všech dob
Situace, kdy nemusí OSVČ platit zálohy na sociální pojištění
6. 11. 2018 14:42
Dobrý den,
nastoupila jsem 5.11.2018 do zaměstnání a dne 9.11.2018 jedu na vyšetření a pak zřejmě dlouhodobá nemoc. Jsem absolvent. Budu mít nárok na nemocenskou? Kolik dnů musím minimálně odpracovat?
děkuji