Hlavní navigace

Ukončení zam.-hlásit exekutorům

  • (neregistrovaný) 88.102.194.---

    7. 11. 2018 6:45

    Dobrý den, hlásíte odchod zaměstnance exekutorům, pokud ano, všem nebo jen těm, kterým aktuálně srážíte? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 7. 11. 2018 6:52

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Re: Ukončení zam.-hlásit exekutorům
      Ano, musíte všem exekutorům oznámit. Tuto povinnost vám ukládá Daňový řád § 189

      (1) Dlužník je povinen oznámit správci daně vznik nároku na mzdu u jiného plátce mzdy i zánik nároku na mzdu u dosavadního plátce mzdy do 8 dnů ode dne, kdy nastaly tyto skutečnosti.
      (2) Plátce mzdy je povinen do 8 dnů oznámit správci daně, že
      a) u něho nastoupil dlužník nově do práce,
      b) u něho přestal dlužník pracovat,
      c) dlužník nastoupil práci u jiného plátce mzdy.
      (3) Za nesplnění povinností uvedených v odstavcích 1 a 2 může správce daně uložit dlužníkovi nebo plátci mzdy pořádkovou pokutu do 50000 Kč.

    • 7. 11. 2018 19:35

      Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

      Re: Ukončení zam.-hlásit exekutorům
      To se týká daňové exekuce. Jinak oznamování ukončení pracovního vztahu ukládá OSŘ § 295 odst. 2.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).