Hlavní navigace

nemovitost

  • (neregistrovaný) 89.24.218.---

    7. 11. 2018 15:22

    Dobrý den, nemovitost jsem měla v podnikání jako OSVČ a danila jsem pronájmy podle par. 7 DZ, k 1.1.2019 bych chtěla nemovitost vyjmout z podnikání a pronájmy danit podle par. 9 DZ, nemovitost byla v podnikání odepisována, byla koupena v roce 1995 , mohu když jí převedu k 1.1.2019 odepisovat? Jak je to z cenou nemovitosti, bude se odepisovat ze zůstatkové ceny, nebo mohu nechat udělat nový odhad, jelikož nemovitost nabyla na ceně a odepisovat podle nového odhadu, děkuji všem, kteří se mým dotazem budou zabývat.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 7. 11. 2018 15:52

      vladík (neregistrovaný) 82.142.81.---

      Re: nemovitost
      Můžete ji odpisovat, ale pouze budete pokračovat v započatém odpisování, viz.§ 30 odst.10 ZDP na konci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).